Haberler

Çin’in Dijital Parası Corona Virüsünden Dolayı Ertelenebilir

Çin Halk Cumhuriyeti'ne ait dijital Yuan projesinin ertelenmesi gündemde.

Asla net bir tarih vermediği dijital kripto para birimi projesi hakkında Çin Halk Cumhuriyeti yetkilileri son dönemde açıklamalarına ara verdiler. Tüm ülke yönetimi tüm dünyanın gözlerinin üzerinde olması ve tehditlerin giderek artması nedeniyle tüm gücü corona virüsünü engellemek için harcarken, ülke ekonomisinde ise alarmlar çalmaya başladı. İşyeri sahipleri Pekin hükümetine seslenmeye, bu virüse karşı derhal çözüm geliştirmesi uyarılarında bulundu.

Doktorlar ise Pekin yönetiminin bu virüsün yayılmasından sorumlu olduğunu, bu konuda kimsenin konuşma hakkının Pekin yönetimine bağlı polis güçlerince engellenemeyecek olduğuna dair yerel ve yabancı basına açıklamalar yapmaya başladı.

Pekin yönetiminin son adımları ile birlikte kendisini ‘güçsüz ve baskıcı politikalar ile güçlü görünme’ içerisinde olduğuna değinen ülkedeki çok sayıda Çinli, tüm dünyanın virüse karşı aşı geliştirme çabasının başarılı iken Çin’in henüz kendi kendine yetecek bir aşı üretemediğine ve testlere bile başlayamadığına değinmeye başladı.

Varlıklı Çinliler ülkeyi terk etti

Ülkedeki varlıklı çok sayıda Çinlinin farklı ülkelere uzun süreliğine tatile gittiği, bu kimselerin Pekin yönetiminin uyarılarını bile dinlemeye ihtiyaçlarının olmadığı belirtildi.

Uzmanlar ise Çin Halk Cumhuriyeti yönetiminin Pekin merkezli desteklenen dijital para biriminin ekonomide yaşanan alarm seviyesinin ötesine geçen kritik süreç nedeniyle milyarlarca dolara sebep olacak dijital Yuan projesinin uzunca bir süre ertelenebileceğine inandıklarını dile getirmeye başladılar.

Çin anakarasında ekonomik problemlerin daha fazla artacağını ve bu tür projelere kısa süreliğine veya uzun süreliğine ara verileceğini dile getiren bazı Çinliler, hükümetin önemi corona virüsüne vermesi gerektiğini dile getirmeye başladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu