Kripto HaberleriHaberlerÇin'in Dijital Yuan Çalışmalarında Etkili Neden BSN Olabilir!

Çin’in Dijital Yuan Çalışmalarında Etkili Neden BSN Olabilir!

Takip et

Çin’in Blockchain Hizmet Ağı (BSN) olarak tanımladığı ağ, merkez bankası destekli dijital Yuan geliştirilmesinde en önemli rolü oynuyor olabilir. İddialara göre, son dönemde dijital Yuan konusunda Pekin yönetimi zaten merkez bankası olarak tanınan Çin Ulusal Bankası bünyesinde yeni adımlar atıyor. Dijital Yuan projesinin son dönemde pek bir ‘cansız’ olduğundan söz edilirken, bu durumu düzeltecek olan etken sebebin ise BSN ağı olabileceği iddia edildi.

BSN’nin dijital bir ödeme ağına gereksinimi olabileceği, bunu kripto paralarla sağlamayacak olan Pekin rejiminin özellikle de merkez bankası destekli dijital para ile bunu gidermeye doğru yeltenebileceği iddiaları ortaya atıldı.

Son dönemde özellikle sessiz olsa bile Çin Merkez Bankası’nın dijital para birimi olarak dijital Yuan projesi olduğu biliniyor. Ancak bu projenin özellikle ilerleyip ilerlemeyeceği, bu dönemden sonra yaptırım tehditleri altında olan ve nükleer füze sayısını 10 yılda %100’ün üzerinde arttıracağı iddia edilen Pekin yönetiminin insiyatifine bağlı olduğu bilinmekte.

Zira Pekin yönetimi gelecek 10 yılda Pentagon raporlarına göre nükleer gücünü arttıracak, kendisine dönük son dönemdeki tehditlere daha sert ve sık yanıt verecek gibi görünüyor. Dijital projelerin ise milyarlarca dolarlık geri dönülemez sonuçlar doğurabilecek olduğu için buna kısıtlı ve temkinli yaklaşılmaya sebep olabilecek olduğu bilinmekte.

Henüz kısa vadede hiçbir ülke kendi para birimi dijital hale getirmezken, bu konuda en hızlı hareket eden Çin’in başarısız olabilecek olduğuna da dikkat çekilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları