Haberler

Çin’in Dijital Yuan’ı Bölge Ülkelerini Korkuttu

Çin yönetiminin kısa süredir üzerinde üst düzey çalışmalar düzenlemek ile ilgili adımlar atmaya devam ettiği dijital Yuan projesi bölgedeki bazı ülkeleri korkuttu.

ABD ve diğer ülkeler dijital para birimi üretiminin kısa süre içerisinde gerçek olmayacağını daha önce gösterdi. ABD’den kısa süre içerisinde yapılan son açıklamalara bakılacak olursa Libra için bile yetkililer onay vermedi ve vermeye pek istekli değil gibi. Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı hiçbir engellemenin uygulanmadığı ABD ve Güney Kore gibi ülkelerde bazı yasaklar olsa bile herkes istediği kadar kripto para sahibi olmakta özgürler. Çin’de durum bundan daha değişik olsa bile kripto para konusunda Çin kısa sürede istediği hayallerine ulaşarak bölgedeki ülkeleri daha fazla tehdit edebilir.

Japonya’dan yapılan açıklamada bugün ABD’li yetkililer ile kripto para konusunda Yuan’ın online olan modeline karşı ortaklık kurmak zorunda oldukları bildirildi. Güney Kore yine Çin hakkında bu konuda açıklama yapmazken, ABD’li birçok yetkili FED’in dijital parasının hazır olması ve hazırda beklemesi gerektiğini düşünmekte.

Çin’in bu konuda daha çabuk adımlar atması artık pek de fazla mümkün değil. Zira korona virüs nedeniyle bu tür projeler ertelenmek zorunda kalabilecek gibi görünse de bu diğer bazı Asya ülkelerinin oldukça yararına olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu