Haberler

Çin’in Endişesi: Yeni Yıl Tatili Bitiyor, Borsalar Düşecek Mi?

Pekin yönetiminin son günlerde endişesi giderek artıyor.

Koronavirüs nedeniyle bir süredir kripto para birimi fiyatlarının yükseldiği bilinen bir haberdi. Bugün Çin Yeni Yıl Tatili sona ermeye yakın saatlerde Hong Kong ve Çin yönetimlerinin borsa performansında büyük bir düşüş olabileceği endişesi olduğu iddia ediliyor. Çin yönetimi, bir süredir yaşanan salgınla ilgili olarak endişelerin giderek büyüdüğünü biliyor olmasına rağmen, tatil nedeniyle yeni bir açıklama yapılmamıştı.

Hong Kong borsaları bugün açılır açılmaz %3’e yakın oranlarda değer kaybı ile güne başlarken, Çin merkezli anakaradaki borsa performanslarının ise tatil sonrasında nasıl olacağı merak konusu olmaya başladı.

Soru işaretlerine sebep olan bu son gelişmeler bölgede mevcut fiat para birimlerinin değer kaybına sebep olurken, Çinlilerin yeniden 9.350 dolardan kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapmasına sebep olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu