Haberler

Çin’in Libra Karşıtı Projesi Başarılı Olabilir De Olmayabilir De!

Çin kendi kripto para stabilcoin projesini test ediyor iddiaları gündeme geliyor.

Çin’in kripto para birimi projesi yıllar içerisinde milyarlarca Çin nüfusunun kullanacağı bir stabilcoin haline dönüşebilir. Bugün Çin Yuanı ABD Doları karşısında sürekli olarak değer kaybı gördüğünden dolayı ve son dönemde %5 üzerinde değer kaybetmesi sonrasında Çin vatandaşları daha önceden yaptıklarını devam ettirdi ve dolar almaya devam etme ısrarlarını sürdürdüler.

Çin’de halk ekonomik olarak çok iyi durumda değil ve ülke ekonomisi çok büyük görünüyor olmasına rağmen nüfusun büyük olmasından dolayı halk yeterli ekonomik desteğe ve iş sonrası kazancına sahip durumda değil. Çin ise bunu düzeltmek için değil ancak Libra gibi projelere daha fazla para kaptırmamak ve Çin vatandaşlarının kendi ülkelerinde yerli projelere destek vermelerini istediğinden ötürü stabilcoin projesi üzerinde çalışmalara başladı. Birkaç gündemde olan iddia Libra’ya rakip olmayacak ancak Çin’de kullanılabilecek bir stabilcoin projesinin başarılı olabileceğini, bir yandan ise ödemeleri kayıt altına alacağı için Çin vatandaşları tarafından tercih edilmesinin mümkün olmayabilecek olduğunu düşünüyor.

Kripto para projelerinde Libra, gelecekte Çin dahil 190’dan fazla ülkede kullanılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu