Bitcoin MadenciliğiHaberler

Çinli Bitcoin Madencilik Şirketi Yılın İlk Çeyreği İçin Zarar Açıkladı

Şirketin Nasdaq'taki hisseleri düşüşe geçti.

Çinli madencilik şirketi BIT, yayınlamış olduğu son raporda zarar ettiğini açıkladı. 2022’nin ilk çeyreğinde önceki üç aya göre %40,4’lük gelir düşüşü olduğunu bildiren şirket, 2021’in 4. çeyreğinde 4,1 milyon dolarlık net zarara kıyasla 1,2 milyon dolarlık net gelir elde ettiğini açıkladı.

Şirket tarafından belirtildiğine göre bu gelirin çoğunluğu (272,3 milyon dolar), bir önceki çeyreğe göre yaklaşık %42,7 oranında azalan madencilik havuzu işinden geldi. Söz konusu gelir düşüklüğünün 2022’nin ilk çeyreğinde yaşanan piyasa çöküşüyle alakalı olduğu belirtiliyor. Söz konusu haber sonrası şirketin Nasdaq’taki hisseleri
düşüşe geçti. Buna karşın diğer Bitcoin madenciliği hisselerinin çoğu günün işlem seansında yükseldi.

BIT Mining’in çoklu iş segmentleri arasında kendi kendine madencilik, madencilik havuzu ve veri merkezi operasyonları bulunuyor. Şirket yılın ilk çeyreğinde 166 BTC üreterek yaklaşık 6,9 milyon dolarlık gelir elde etti. Buna ilaveten 5.420 ETH çıkardı ve yaklaşık 16.0 milyon dolar üretmiş oldu.

Kripto para piyasasının gerilemesi ile beraber bu sektör ile alakalı olan tüm şirketlerde de gerilemeler yaşanıyor. Coinbase borsasının hisselerinin zirve fiyattan yüzde 85’lik bir gerileme yaşadığı bilinirken yine birçok borsanın işten çıkarmalar ile gündeme geldiği görülüyor.

Bazı uzmanlar, piyasanın uzun süre ayı piyasası ile devam etmesi durumunda birçok şirketin batma noktasına gelebileceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu