Haberler

Çinli Madencilerin Satışları Bitcoin’i Düşüren Etkenlerden Olabilir

Fiyat düşüşü ile ilgili senaryolar artıyor.

Çinli madencilerin son dönemde hash rate oranlarına etki eden hareketliliği piyasadaki düşüşe neden olan etkenler arasında olabilir. Bir süre önce Çin merkezli madencilerin %10 hash rate düşüşüne sebep olan eylemleri iddialara göre Bitcoin fiyatının 13.864 dolar seviyesinin sınırından 13.000 doların altına düşüş yaşanmasının en önemli temel sebeplerinden bir tanesi olabilir.

Çinli kripto para birimi madencilerinin ellerindeki varlıkları satıyor olabilecekleri, 2021 yılına yeni hazırlıklar yapılan bu dönemde ülkede kar rakamlarının yüksek olmasına bağlı Çinli kripto para yatırımcılarının satış eylemlerini sürdürüyor olabilecekleri belirtiliyor.

Çinli Madencilerin Milyonlarca Dolar Bitcoin Sahibi Olduğu Tahmin Ediliyor

Çin merkezli kripto para madencilerinin ellerinde madencilik dışında yüz milyonlarca avro değerinde Bitcoin tuttukları yönünde bazı iddialar ve tahminler mevcut. Madencilerin özellikle kritik dönemlerde ellerindeki varlıkları satışa sunduklarına dair iddialar zaman zaman gündeme geliyor ama bu iddialar hiçbir zaman ispatlanamıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu