blank
HaberlerKripto Para Madenciliği

Çinli Madencilerin Sayısı COVID-19 Döneminde Azalmadı, Arttı

Çin'de madencilerin sayısı artıyor ve durmak bilmiyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin madenciliği en çok Çin’de gerçekleşiyor. Çin merkezli madencilerin giderek artan bu sayısına rağmen Çin yönetimi herhangi bir aksi adım atmıyor ve adım atmadığı için bazen eleştiriliyor bile. Bazı madenciler daha ucuz enerji verilmesi gerektiğini belirtirken, madenciliğin yasal zemine bağlanmasının ise kabul edilemez olduğunu dile getiriyor.

Çin merkezli kripto para platformlarının son dönemdeki haberleri incelendiğinde ise madencilik cihazlarında yapılan indirimlere rağmen fiyatlar artmış durumda. Artan fiyatlara rağmen ülkede madencilikten kazancın çok görülmesine bağlı olarak madencilik yapan bireysel ev kullanıcısı sayısında giderek her geçen yıl artışlar oluyor.

Corona virüsü döneminde madencilik yapan Çinli sayısının son 10 aylık dönemde artışta olduğu belirtilirken, net olarak kaç milyon madenci olduğu bilinmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu