BitcoinHaberler

Çinli Şirketler Bitcoin ve Kripto Paralara Kayıyor

Alibaba Group'un kurucusu Jack Ma'dan Pekin yönetimine teklif.

Ana kara Çin yönetimi son dönemde tepki çeken adımlar atıyor. Özellikle Çin merkezli yerel Çin vatandaşlarınca kurulan şirketler konusunda Pekin’in attığı adımların ülkeye yeni yatırım yapacak olanlarda endişe yarattığı, ancak buna rağmen birçok şirketin potansiyeller nedeniyle Çin’i tercih ettiği belirtiliyor.

Ant Group konusunda açıklama yapan Çin’in en zengin insanı Jack Ma, Pekin yönetimini kızdıran ‘finans’ açıklamalarından sonra bugün harekete geçti.

Çin’in “finans sisteminin olmadığı” ve “finans sistemi olmamasına çözüm bulunması” açıklamaları sonrasında Pekin’in hedefinde olan Jack Ma, “Ülkenin ihtiyacı varsa Ant Group’tan istediği kadar hisse ayırabiliriz” dedi.

Pekin’i Kızdırdı

Pekin yönetiminin şirketler konusunda attığı adımların ABD ve Avrupa başta olmak üzere Rusya ve diğer birçok ülke tarafından takip edildiği belirtiliyor.

Jack Ma’nın ‘mecburi’ olarak bu teklifte bulunmak zorunda kaldığına değinen bazı kaynaklar ise, Ma’nın teklifine rağmen Çin Devlet Başkanı Xi Chingping’in öfkesinin geçmediğini iddia ettiler.

Şirketler Kripto Paralara Kayıyor

Çin’deki finans sistemini sık sık eleştiren dev şirketler, çözümü son zamanlarda kripto paralarda bulmuşa benziyor. Zira son zamanlarda Çin’de açılan kripto para borsalarında ciddi sayıda yükseliş görülürken birçok şirketin de kripto paralara yatırım yaptığı biliniyor.

Alibaba kurucusu Jack Ma’nın da daha önce Bitcoin için “para kavramını tekrardan tanımlayabilir” şeklinde açıklamaları olduğu biliniyor. Özellikle Alibaba gibi dünya devi e-ticaret sitelerinin kripto para ödemelerini 2021 yılı içerisinde başlatması işten bile değil.

*Bu içerik Çin merkezli kaynaklardan alınmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu