HaberlerKripto Para

Çinli Yatırımcılar Kararlı: Sadece Kazanç Değil, Ödeme İçin Tercih Ediyoruz

Çok sayıda kripto para sahibi olan Çin vatandaşlarının kripto paraları öncelikli amaç olarak sadece yatırım için değil, ödeme için de tercih ettikleri biliniyor.

Çin’de çok sayıda insanın kripto paraları bildiği ancak 1.5 milyar nüfusun 200 milyon kadarının kripto para birimlerine dair herhangi bir bilgisi olmadığı biliniyor (tıpkı Dünyanın diğer kalan ülkelerinde olduğu gibi).

Bu dönemde ise Çinli yatırımcıların artan bölgesel tehditler dolayısı ile özellikle Kuzey Kore ile Çin hükümeti arasında son dönemde yardımlaşmanın azalmış olabileceği sinyalleri sonrasında güvenilir bir yatırım aracı olarak Çinlilerin son sıralarda Bitcoin’i gördükleri ilk sıralarda ise Yuan ve doları gördükleri belirtildi.

Reddit, 4chan ve diğer çok sayıda internet sitesinde Çinli kripto para yatırımcıları Bitcoin’in hiçbir zaman için altına veya dolara karşı alternatif ‘güvenilir’ bir yatırım aracı olmadığını düşündüklerini söylemeye başladılar.

Çinli kripto para yatırımcıları özellikle kripto paraları yatırım aracı olarak değil anlık ödeme aracı olarak tercih etmeyi sürdürüyorlar.

Bugün için bazı isimler ne kadar kripto para birimlerini ‘en güvenilir yatırım aracı’ olarak göstermeye çalışıyor olsa da Çinli kripto para yatırımcıları bu konuda haklılar. Zira kripto paraların bir dakika sonra değerinin ne olacağı bilinmiyor ancak altın ne kadar olay olursa olsun değerini Bitcoin’den daha çok koruyabiliyor ve de özellikle her an ulaşım imkanı bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu