Kripto HaberleriHaberlerÇinli Yetkililer Endişeli, Bitcoin Sayesinde Yurtdışına Para Akışı Hızlandı

Çinli Yetkililer Endişeli, Bitcoin Sayesinde Yurtdışına Para Akışı Hızlandı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong’a müdahale sonrasında çok sayıda ülkenin tepki gösterdiği ve yeni Amerikan yönetiminin uyarılarda bulunduğu Çin’de son dönemde yatırım çıkışlarının büyük oranda artış gösterdiği iddia ediliyor.

Yerel Çin medyasında bu konuya dair çokça haber bulunurken, Hong Kong bölgesinde yayın yapan gazeteler, yatırımcıların varlıklarına el konulması endişesi nedeniyle Bitcoin ve altcoin ile bölge ülkeleri başta olmak üzere yurtdışına aktardıklarını belirtiyor.

Çin Devlet Döviz İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Xuan Changneng, son artışla birlikte yurtdışına para transferinin kayıtsız ve izinsiz olarak yapılmasından “endişeli olduklarını” açıkladı.

Milyarlarca dolarlık servetin Çin’den farklı ülkelere gönderildiği, bunun için kripto paraların kullanıldığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Çinli yetkililer, para transferlerinin kayıtsız olarak yapılmasının ülke ekonomisine zarar verebileceğini ve bunun önüne geçmek için yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğunu düşünüyorlar.

Bu bağlamda özellikle 2018 yılında ciddi yasaklamalar yapan ve o dönemde halkın madencilik yapmasını ve kripto para alım satım yapmasını bile yasaklayan Çin Yönetimi, geçmiş yıllarda yaptığı bu yasakların bir sonuç vermediğini biliyor.

Özellikle yasakların en üst düzeyde olduğu dönemde bile en çok madencinin bulunduğu ülke şu anda olduğu gibi yine Çin’di.

Bu sebeple yasaklamalar ile bir yere varamayacaklarını anlayan Çinli Yetkililer, 2021 yılı içerisinde kripto paraları yasaklamak yerine sadece kontrol altına almak adına bir takım “yumuşak” duzenlemeler yapması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları