Haberler

Çinliler 11.4 Milyar Doları Ülke Dışına Gönderdi

Yapılan araştırmada Çin vatandaşlarının kripto paralar ile ülkeden milyarlarca dolar çıkardığı tespit edildi.

Nexo

Peckshield isimli şirket tarafından yapılan araştırma sonucuna göre Pekin yönetiminin baskılarına rağmen Çin’den 2019 genelinde 11.4 milyar dolar değerinde kripto para farklı ülkelere gönderildi. Çinli yatırımcılar ülkede tutmak yerine paralarını farklı ülkelere gönderirken, özellikle bu paranın içerisinde bazı milyonerler ve Çin’den kaçmak isteyen zengin iş adamlarının olabileceği tahmin ediliyor.

Resmî olarak kripto para birimlerine herhangi bir yasak getirmese bile Çin son yıllarda kripto para konusunda baskı uygulaması ile biliniyor.

Ülkeden çıkan 11.4 milyar dolar paranın aşırı fazla olmadığı, ancak Çin ekonomisinden 11.4 milyar doların ayrıldığı anlamı taşıdığı belirtildi.

*Çin’in bu konuda yaptırım uygulamalarına başvurması mümkün ancak başvurması beklenmiyor. Serbest ekonomik koşulların hasar alması durumunda ülkede ekonomik sorunlar olabileceği iddia edilmekte.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı