Haberler

Circle CEO’su Allaire, Biden Yönetiminin Bitcoin Hakkındaki Tutumunu Yorumladı

Başkan Trump yönetiminin görev süresinin sonunda koltuğa Başkan Biden oturacak. Peki Biden yönetimi kripto paralara karşı nasıl bir tavır sergileyecek.

Çok büyük tartışmalara neden olan ABD seçimleri sonunda bitti. Yüksek mahkeme yoluna başvurulmadı ve büyük bir sorun çıkmadı. Ancak yeni ABD Başkanı Biden’ın birçok konuda nasıl adımlar atacağı merak konusu. Bunlar arasında kripto paralar, blockchain teknolojisi, Çin ve diğer ülkeler için atılacak adımlar gizemini koruyor.

Geçtiğimiz günlerde yine bu konuda açıklama yapan Circle CEO’su Jeremy Allaire’ye göre Başkan Biden’ın yönetimi kripto para birimleri ve blockchain teknolojisini destekleyecek, yasal olarak düzenlemeler yaparak garanti altına alacak.

ABD ekonomisi üzerinde büyük olmasa bile belirgin etki yaratabilecek konularda Başkan Biden’ın önemli adımlar atacağını tahmin ettiğini belirten Allaire, “onun destekleyici olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Circle şirketinin Goldman Sach iştiraki olduğu, Goldman Sach’in de ABD’yi yönettiği iddia edilen ailelere kadar dayandığı düşünüldüğünce, ünlü CEO’nun son zamanlarda sıklıkla yaptığı bu açıklamalar önemini koruyor.

Ancak yeni yönetimin tam tersi adım atıp atmayacağı bilinmez bir süreç. Bugüne kadar ABD yönetimi birçok konuda beklentiler doğrultusunda değil gelecek öngörüleri doğrultusunda uzmanların dediklerine göre adım attı. Bunu da unutmamak gerekiyor.

Öte yandan birçok ünlü ekonomist de Biden’ı Bitcoin ve kripto paralar konusunda uyarmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Joe Biden'a Bitcoin Çağrısı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu