Kripto HaberleriHaberlerCircle CEO'su Jeremy Allaire: "ABD Dijital Para Yarışında Çin'i Geçti!"

Circle CEO’su Jeremy Allaire: “ABD Dijital Para Yarışında Çin’i Geçti!”

Takip et

Çarşamba günü kripto para birimi endüstrisi için önemli bir gündü zira kripto para birimi topluluğundaki üst düzey üyeler ve yöneticiler, kripto endüstrisi hakkında görüşmek üzere ABD Kongresi ile bir araya geldi.

Ünlü kripto para platformları Bitfury, Circle, FTX, Coinbase, Stellar ve Paxos’un CEO’ları Kongre’de yer aldı.

Yaklaşık beş saat süren kongre toplantısında tüm CEO’lar “kripto varlıkların benimseme oranlarının sürekli artması ve Kongre’nin büyüyen kripto ekosistemine göz yummasının akıllıca olmayacağı” noktasından hareketle benzer konuşmalar yaptı.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD’de stablecoinlerin geniş kullanımının ABD’ye geleceğin finansal sistemini oluşturmada önemli bir avantaj sağlayabileceğini savundu.

“Stablecoinler ve internet tabanlı sermaye piyasaları batmayacak kadar büyük değiller ancak artık görmezden gelinemeyecek kadar da büyükler.”

ABD’nin stablecoin işlemlerinde dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olan Çin’i geçtiğini söyleyen Circle CEO’su, ABD’nin stablecoinlerdeki yakaladığı bu başarıyı sürdürmesi için daha net düzenleyici kurallara ihtiyacımız olduğunun altını çizdi.

“Bu, dünya çapında çok önemli ve hızlı bir büyüme.  ABD dolarına ve işletmelerine büyük fayda sağlama potansiyeline sahip.

Stablecoin’lerin geliştirilmesinin ABD için bir ulusal güvenlik ve ekonomik öncelik olduğunu düşünüyorum ve buna hemen şimdi başlamamız gerekiyor.

Zira ABD ve ABD doları bugün dijital para birimi uzay yarışını kazanıyor.”

Büyük öneme sahip toplantıya katılan ünlü CEO’lar son olarak, kripto sektörünün SEC’in düşündüğü gibi “vahşi batı” olmadığını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları