bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinCitigroup Eski CEO'su Pandit : "Tüm Dev Bankalar Yakında Kripto Para Ticareti...

Citigroup Eski CEO’su Pandit : “Tüm Dev Bankalar Yakında Kripto Para Ticareti Yapacak!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD merkezli ve yönetimi altında 2 trilyon dolarlık varlık bulunan Citigroup’un eski CEO’su Vikram Pandit, Singapur Fintech Festivali etkinliğinde Bloomberg muhabiri Haslinda Amin ile kripto para ticareti üzerine bir röportaj gerçekleştirdi.

Pandit, büyük bankaların ve finans kuruluşlarının yakın zamanda kripto para piyasasına katılacağını düşündüğünü söyledi.

“Bir ila üç yıl içinde, büyük bankalar ve finans kuruluşları, ‘aynı zamanda kripto para varlıkları alıp satmam gerekmiyor mu?’ diye düşünecek.”

Amerikalı yatırımcı, Wall Street devlerinin dijital para birimlerini uzun yıllardır kabul etmediğini ancak şimdilerde bu piyasaya yakınlaştıklarını ifade etti.

Finans kuruluşlarının şu anda sadece dijital varlık pazarına girmeye çalıştığını belirten Pandit, bunda Bitcoin’in 65.000$’ı geçmesinin ve ABD’nin ilk Bitcoin ETF’lerine onay vermesinin etkili olduğunu söyleyip sözlerine devam etti:

“JP Morgan, Bank of America, Goldman Sacshs gibi dev ABD bankaları kripto para birimlerine karşı artan talep karşısında olumlu adımlar atıyor.

Goldman Sachs kripto vadeli işlemlerine başladı. Yine geçtiğimiz hafta a Commonwealth Bank of Australia, müşterilerine kripto varlıkları satın alma, satma ve tutma olanağı sunacağını söyledi.”

Ünlü CEO, en büyük isteğinin dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının bir CBDC’nin faydasını anlamaları ve onları kabul etmesi olduğunu dile getirdi.

Pandit ayrıca, dünyanın dört bir yanına para taşımanın çok fazla maliyetli ve hantal olduğunu ifade ettikten sonra kağıt para üzerine kurulu mevcut bankacılık sisteminin dijital para birimlerinin daha fazla uygulanması ile birlikte modernize edileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları