BitcoinHaberler

CME İkinci Çeyrek Bilançosunu Açıkladı! “Bitcoin Vadeli İşlemleri Oldukça Popüler”

CME Group ikinci çeyrek raporunu açıkladı.

ABD’nin en büyük türev borsalarından olan CME Group 2021 yılı ikinci çeyrek raporunu açıkladı.

İkinci çeyrekte CME , günlük ortalama 18 milyon sözleşme hacmiyle yaklaşık 1,2 milyar dolar gelir elde ettiğini bildirdi.

Şirketin açıkladığı rapora göre net gelir 589 milyon dolar olurken, günlük işlem hacminde %5’lik artış olduğu görüldü.

CME Group Başkanı ve CEO’su Terry Duffy konuşmasında ekonomilerin yılın ilk yarısında toparlanmaya başladığını ve ticaretin arttığını söyleyerek:

Şirketin bu performansı yeni ürünleri piyasaya sürmesine bağlıdır. Bu bağlamda müşterilerimizin gelişen ve değişen ticaret ihtiyaçlarını desteklemek için piyasaya yeni ürünler sürmeye devam edeceğiz.

CME Group ayrıca müşterilerine vadeli işlemler ve opsiyonlar şeklinde Bitcoin türevleri de sunuyor. Şirketin en popüler yeni ürünlerinden biri olan mikro vadeli işlemler bir Bitcoin’in onda biri oranında sözleşme sunup yatırımcıların yatırıma başlamasını kolaylaştırıyor.

CME Finans Direktörü John William Pietrowixz yenilikçi ürünleri desteklediğini söyleyerek:

Mikro ürünümüzle sadece birkaç yıl öncesine kadar olmayan ve yılda 100 milyon dolarlık bir iş kurduk. Lansmandan sonra ilk beş gün içerisinde 100.000’den fazla Mikro-bitcoin vadeli işlem sözleşmesi satıldı.

CME, Bitcoin ürünlerinde oldukça iyi performans gösteriyor. Şubat ayında Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri günlük hacimde 5 milyar dolar ile rekora imza atmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu