fbpx
BitcoinHaberler

Coinatmradar.com: Dünyada 75 Ülkede Bitcoin ATM’si Var!

4.500'den daha fazla Bitcoin ATM'si var.

Coinatmradar.com, yaptıkları araştırmada dünyanın 75 ülkesinde Bitcoin ATM’si olduğunu ve bu ATM’lerin 3’te 2’sinin Kuzey Amerika’da olduğunu araştırdı. Bitcoin ATM’si sayısının tüm dünyada sayısının 4.500’ü geçtiğini ve sürekli sayının artma eğiliminde olduğunu araştırmış olan Coinatmradar.com, dünyanın 75 ülkesi dışında olan 100’den fazla ülkesinde Bitcoin ATM’si ise olmadığını açıkladı. Türkiye’de tek Bitcoin ATM’si bulunurken, bu ATM cihazlarının sayısının gelecekte Bitcoin ve kripto paraların yaygınlık durumlarına göre artması ve gelecek olan talebe göre kripto para ATM’lerinin sayısının artış eğilimine girecek.

ABD başı çekiyor!

Coinatmradar.com, 4.519 Bitcoin ATM’si cihazının 2.493 tanesinin ABD’de bulunduğu ve en çok ABD’de bu cihazların ilgi gördükleri ve kullanıldıkları, 400’den fazla Bitcoin ATM’si ile Kaliforniya’nın bölge olarak en çok Bitcoin ATM’si bulunan bölge olduğu açıklandı. Türkiye’de sadece 1 Bitcoin ATM’si bulunurken, Kanada’da ise 600’den fazla Bitcoin ATM’si olduğu ve bu sayının komşu iki ülkede sürekli artış eğiliminde olmasının nedenleri arasında her iki ülkenin dünyanın en zengin ülkesi ve en zengin ülkeleri arasında yer alıyor olmaları sayesinde Bitcoin ATM’si sayısının bu kadar yüksek olduğu açıklandı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
Coinatmradar.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box