coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCoinbase Analistleri Bitcoin'de Aşağı Yönlü Baskı Hafifledi Dedi, Halving ve Faiz İndirimi...

Coinbase Analistleri Bitcoin’de Aşağı Yönlü Baskı Hafifledi Dedi, Halving ve Faiz İndirimi Eşzamanlı Olursa Ne Olacağını Açıkladı

Coinbase analistleri, FTX satışlarının hafiflemesiyle birlikte Bitcoin üzerindeki satış baskısının azaldığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase, haftalık piyasa raporunda Bitcoin ve genel kripto para piyasası üzerindeki aşağı yönlü baskıların tükenmeye başladığını iddia etti. Analistlere göre bu durum potansiyel olarak daha destekleyici bir ticaret ortamının önünü açabilir.

Rapor, kripto para performansını olumsuz etkileyen birçok teknik faktörün azalmaya başladığını vurguluyor. Analistlere göre aşağı yönlü baskının büyük kısmını hafifleten önemli bir gelişme, FTX’in iflas mülkünün önemli GBTC varlıklarını satmasının tamamlaması. Coinbase analistleri, iflas masasının 22 milyon GBTC hissesini elden çıkardığından bahseden yakın tarihli bir CoinDesk raporuna atıfta bulundu.

Raporda ayrıca, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerine net girişlerin geçtiğimiz hafta günde ortalama 200 milyon doların üzerinde olduğu ve 11 Ocak’tan bu yana toplam net girişlerin 1.46 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

İlgili Haber  Analist il Capo, Yüzde 50'den Fazla Yükseliş Beklediği Altcoini Açıkladı

Coinbase analistleri, önümüzdeki haftalarda makro faktörlerin kripto paralar için daha önemli hale gelmesini ve bunun da performans için destekleyici olmasını bekliyor. Raporda, FED’in son faiz kararı basın toplantısında, merkez bankasının niceliksel sıkılaştırma programının 19-20 Mart’taki bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısına erteleneceğinin açıklandığı vurgulandı. Bu durum FED’in parasal genişleme döngüsünün muhtemelen 1 Mayıs’ta başlayabileceğini, merkez bankasının bilanço küçültme planlarının sona ermesinin ise Haziran ayında başlayabileceğini gösteriyor.

Raporda, Bitcoin üzerindeki aşağı yönlü baskıların azalması ve BTC’de yarılanma etkinliğiyle aynı zamana denk gelen bir faiz indirimi olasılığının birleşiminin, “2024 yılının 2. çeyreğinde hem Bitcoin’i hem de diğer tokenleri potansiyel olarak destekleyebileceği” sonucuna varıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail