Borsa

Coinbase, Bazı Ülkelerden Yapılan Bitcoin ve Kripto Para Transferlerinde Alıcının İsim ve Adres Bilgisini İsteyecek!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, bazı ülkelerde kripto para transferleri için isim ve adres bilgisi istiyor.

Kripto para borsası Coinbase, Kanada, Japonya ve Singapur’da yaşayan müşterilerinden diğer finansal kuruluşlara ya da borsalara Bitcoin ve kripto para gönderirken alıcının adını, adresini ve Japonya için ek olarak alıcının hedef cüzdan bilgisini isteyecek.

ABD’nin en büyük kripto para şirketi bu ülkelerdeki müşterilerine söz konusu değişikliklerin Nisan ayı başlarından itibaren geçerli olacağına dair bilgilendirme mesajları gönderdi.

Bununla birlikte Coinbase konuyla ilgili olarak ek yorum yapmaktan kaçındı ancak değişikliklerin yaşanacağını onayladı.

Kripto Para Kullanıcıları, Coinbase’in Yaptığı Değişikliklerden Hoşnut Olmadı

Söz konusu ülkelerdeki müşteriler ise kripto para işlemlerindeki anonimlik özelliğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek son değişikliklerden hoşnut kalmadı.

Coinbase tarafından oluşturulan sık sorulan sorular bölümünde değişikliklere dair ayrıntılar ele alındı. Kanadalı kullanıcılar, bir finansal kuruluşa ya da kripto borsasına 1000 Kanada dolarının (798 dolar) üstünde transfer yapmak istediklerinde alıcının ismini ve adresini de belirtmek zorunda kalacak. Kanada’nın FINTRAC kurallarını gerekçe gösteren kripto para borsası, değişikliklerin 4 Nisan itibariyle hayata geçeceğini belirtti.

İlgili Haber
Coinbase, Türkiye'deki Yatırımcıların Beklediği Altcoini Sonunda Listeledi!

Singapurlu kullanıcılar ise kripto para borsasından dış bir adrese gerçekleştirdikleri tüm kripto para transferleri için alıcının tam adını ve alıcının bulunduğu ülkeyi yazmak zorunda olacak. Singapurlu kullanıcılar için değişikliklerin nedeni olarak yerel ülke regülasyonları gösterildi. Son kurallar ülkede 1 Nisan itibariyle geçerli olacak.

Japonya için ise, eğer alıcı Japonya dışında bulunuyorsa tüm kripto para transferlerinde alıcının ismi, adresi ve hedef cüzdanı bilgilerinin girilmesi zorunlu olacak. Değişiklikler Japonya’da 1 Nisan tarihi itibariyle hayata geçecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu