Haberler

Coinbase Ve Kraken: Kripto Para Vergilendirmesi Konusunda ABD’den Yardım Talep Ediyoruz

Coinbase ve Kraken kripto para borsalarının yetkilileri ABD yönetimine seslendi.

İç Gelir Servisi (IRS) yöneticilerine seslenen 2 büyük kripto para birimi borsasının üst düzey vergi bölümü yetkilileri, ABD’de borsaların nasıl vergi vereceği ve kripto para birimi borsalarının neye göre, ne kadar, nasıl ve ne şekilde ABD’ye vergi ödemesi gerektiği konusunda daha şeffaf ve daha açıklayıcı yasalar istediklerini açıkladı.

İç Gelir Servisi (IRS) tarafından tüm kripto para birimi borsalarının bu konuda bilgilendirilmesini isteyen 2 borsa yetkilisi, vergileri tam verebilmek ve gelecekte ceza yememek için bu konuda IRS yöneticilerinin düzenleme yapmasını talep ettiklerini açıkladı.

IRS bu konuda sessiz ama…

İç Gelir Servisi (IRS) yönetimi ise bu konuda sessiz kalmaya devam ediyor. Yasaların yeterince açık olduğunu düşünen IRS yetkililerinin gelecek dönemde kripto para birimi borsaları ve kripto para birimi yatırımcısı kimseler için daha açıklayıcı açıklamalar yapmasının ise pek olası görünmesede beklenti olduğundan söz edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu