Kripto HaberleriHaberlerCoinbase'de Yaşanan Hata 3.500'e Yakın Kullanıcıyı Etkiledi!

Coinbase’de Yaşanan Hata 3.500’e Yakın Kullanıcıyı Etkiledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase kripto para birimi borsasında yaşanan bir güvenlik hatası şirketin son anda farketmesi ile kapatıldı. 3.420 kullanıcının hesaplarının şifrelerinin aynı olduğu, bu hesapların şifrelerinin md5 şifreleme yöntemi ile şifrelenmek yerine sunucuda direkt açık halde yazılı olduğu açıklandı. Coinbase bu açık ile ilgili hemen güvenlik önlemleri aldıklarını ve hesapların güvenliğinin sağlandığını basına açıklarken, yatırımcılar kripto para birimi borsasının büyük bir hatayı nasıl yaptığı konusunu soruyor. Coinbase bu konuda hesapların güvende olduğunu, hiçbir kaybın yaşanmadığını ve 3.420 kullanıcıya bilgi verilerek şifrelerini kendi güvenlikleri için derhal acil olarak değiştirmelerini önerdiklerini açıkladı.

Mail ile 3.420 kullanıcıyı uyaran Coinbase yetkilileri, kripto para borsasının bu hatadan dolayı herhangi bir sorun yaşamadığı ve bunun bir hacker saldırısı olmadığını, web sunucusunda yaşanan bir hata sonucunda böyle açık olarak şifrelerin kaydedildiğini açıkladı. MD5 yöntemi ile yapılan şifrelemelerde şifre bilinmiyor ve şirket şifre değiştirmeden hesaba erişemiyor ve bu şifreleme yöntemi hesabı koruyor. MD5 şifrelerinin çalınması durumunda da yine de hesapların güvenlik sebebi ile şifrelerinin değiştirilmesi öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları