AltcoinBorsaHaberler

Coinbase’den İki Büyük Altcoin İçin Önemli Bir Duyuru Geldi!

ABD'li kripto para borsası Coinbase'den iki büyük altcoin hakkında dikkat çeken yeni bir duyuru yayınlandı.

Kripto para borsasından yapılan duyuruya göre önümüzdeki ay Coinbase müşterileri Polygon (MATIC) altcoin ağı üzerinden kripto gönderip alabilecekler.

Coinbase, Solana ve Polygon Blockchain’leri İçin Destek Getirdi

Kripto para borsasından yapılan duyuruya göre, uygun müşteriler Polygon ağı üzerinden Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve USD Coin (USDC) gönderip alabilecekler. Polygon, bu kripto varlıklarının transferi için Coinbase tarafından desteklenen ilk ölçeklendirme ağı oldu.

Duyuruya göre USDC transferleri Solana’da da gerçekleştirilebilecek. Coinbase, Solana için Çarşamba günü destek sunmaya başlamıştı.

Bu hamle, şirketin müşterilerin kripto para işlemleri için çok zincirli bir yaklaşımı uygulamaya başladığına işaret ediyor.

Borsanın açıklamasına göre yeni zincirler, Ethereum ağı ile karşılaştırıldığında daha hızlı, daha verimli ve daha düşük işlem ücreti sunuyor.

İlgili Haber
Coinbase'den Önemli Değişiklik: Yıllardır Devam Eden Bir Kripto Hizmeti Sona Erdiriliyor!

Coinbase Farklı Altcoin Ağlarını Desteklemeye Devam Edecek

Coinbase duyurusunda ayrıca çok zincir yaklaşımının farklı ağlar arasında kripto gönderme sürecini basitleştireceğini belirtti. Bir tokeni kendi yerel Blockchain’inden başka bir ağa taşımak genellikle köprüleme adı verilen işlemi gerektiriyor.

Bu işlem sürecinde köprü protokolü kullanılıyor, çeşitli ücretler talep ediliyor ve çok uzun zaman alıyor.

Coinbase, çok zincirli sisteme geçerek hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin bu süreçten geçmek zorunda kalmayacağını söylüyor.

Bunun yerine müşteriler, tokenleri farklı blok zincirlerine yayılmış olsa bile tüm varlıklarını tek bir bakiyede birleştirebilecekler. Borsa ayrıca gelecekte diğer varlıklar ve ağlar için de destek sunmayı planlıyor.

Bilindiği üzere kripto piyasasında yaşanan son düşüş ile birlikte Coinbase maliyet azaltmak için bir kısım personelini işten çıkarmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu