AltcoinBorsaHaberler

Coinbase’e TerraUSD (UST) Tokenini Listelemesi ile İlgili Dava Açıldı!

ABD'nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase'e, tartışmalı UST tokenini listelemesiyle ilgili bir dava açıldı.

TerraUSD tokeninin çöküşünün ardından 1 aydan uzun bir zaman geçmesine rağmen kripto para piyasası halen çöküşün etkisini hissetmeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’e TerraUSD ile ilgili bir toplu dava açıldı.

Davacılar, Coinbase’in Listelemeden Önce TerraUSD ile İlgili Yeterli Bilgiyi Vermediğini İddia Ediyor

Davanın ayrıntılarına göre borsa, platformunda listelemeden önce TerraUSD stablecoin’inin nitelikleri hakkında gerekli özeni göstermedi. Ayrıca Coinbase’in Terra USD stablecoin’in yaratıcısı Terraform Labs ile arasındaki finansal ilişkiyi açıklamadığı da iddia ediliyor.

Dava, Robinhood, Gemini ve Kraken gibi diğer kripto platformlarının varlığın niteliği hakkında ayrıntılı bilgi verirken, Coinbase’in bunu “başka bir stabilcoin olarak geçiştirdiğini” savunuyor.

Dava Milberg Coleman Bryson Phillips Grossman ve Erickson Kramer Osborne tarafından açıldı.

Bununla birlikte, bu son toplu dava, Coinbase’in stablecoinler hakkında ilk suçlanması değil. Mayıs ayında Erickson Kramer Osborne yine benzer şekilde geçtiğimiz yılın Kasım ayında sabit fiyatının kaybeden GYEN isimli stablecoini hakkında da Coinbase’e dava açmıştı. Brian Armstrong liderliğindeki borsanın GYEN’i listelerken ihmalkâr bir şekilde yanlış beyanda bulunduğunu ve makul özeni göstermediğini iddia etmişti.

İlgili Haber
Coinbase CEO'su Endişeli! Bitcoin Kışı Uzun Mu Sürecek?

Coinbase Yöneticileri Daha Fazla İşten Çıkarmanın Sinyallerini Verdi

Coinbase’deki üst düzey bir yönetici, borsanın gelecekte daha fazla işten çıkarmalar yapabileceğini açıkladı.

Coinbase’in Baş Politika sorumlusu Faryar Shirzad, Financial Times’ın “The Next Web” konferansında yaptığı konuşmada, firmanın gelecekte daha fazla küçülmeye gidebileceğini söyledi ancak şu anda bunu beklemediklerini de belirtti.

Geçtiğimiz hafta Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın bir süre daha devam edebilecek makroekonomik durum nedeniyle küçülmeye gittiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu