BitcoinBorsa

Coinbase’in Ticari Hacmi Şubat Ayında Dibi Gördü

Coinbase kripto para borsasındaki ticari hacim geçtiğimiz ay resmen dibi gördü ve panik yaşattı.

Kullanıcı sayısı açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Coinbase, piyasaya olan ilginin ciddi şekilde düştüğünü gözler önüne seriyor.

Coinbase, şubat ayında son dönemdeki en düşük ticari hacimlerden birisini gördü ve bunun ilginin azaldığı anlamına geldiği biliniyor. Coinbase’in kaderini ise başka borsalar da yaşıyor olabilir.

Coinbase kripto para borsası, bu yılın ikinci ayında sadece 93 milyar dolarlık ticari hacme ulaştı.

93 milyar dolar bir kripto para borsası için çok büyük bir hacim gibi gözükse de Ocak 2022’deki ticari hacim verisi çok daha yüksek. Coinbase, yılın ilk ayında 124 milyar dolarlık ticari hacme ulaşmıştı ve bu Şubat 2022’deki hacimden %25 daha fazla.

Coinbase’in Hacmi Neden Düştü?

Coinbase son iki ay içerisinde yaşadığı bu ticari hacim düşüşü, küçük çaplı diğer borsalarda da görülmekte.

Buna rağmen yıllık grafiğe bakıldığında borsanın Şubat 2021’de 128 milyar dolarlık ticari hacme ulaştığı görülüyor. Bu da yıllık bazda %27 düşüş yaşandığı anlamına gelmekte.

Peki Coinbase’in hacmi tam olarak neden böylesine sert düşüş yaşadı? Coinbase’in özellikle çok az sayıda altcoin desteklemesi, büyüyen kripto para sektöründe yatırımcılara yeterli gelmiyor olabilir. 150’den az kripto parayı listelemiş olan Coinbase, Binance gibi rakiplerinden çok geride.

Buna ek olarak kripto para sektöründe genel bir hacim düşüşü de yaşanmakta. Borsaların hacminin sert düştüğü anların genellikle ayı döneminde olduğumuzu belirtmesi açısından önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu