Haberler

Coinbase’nin “Borç Alma” Özelliği 2. Adımda Kanada’ya Yayılabilir

Coinbase borsasının dün ortaya çıkan ve sözcüsü tarafından doğrulanan "kredi verme" veya "borç alma" olarak adlandırılan özelliğinin ABD'den sonra Kanada'da kullanıma girebileceği iddia edildi.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’nin kısa süre içerisinde bu yıl bitmeden ABD’nin bazı bölgelerinde müşterilerine 20.000 dolara kadar kredi vermeye başlayacak olduğu ortaya çıkmıştı. Washington yönetiminin bu adıma karşı hızla bir adım atıp atmayacak olduğu merak edilirken, Coinbase’in bankacılık lisansı almasının talep edilebileceği, ancak bankacılık lisansı almasına da izin verilmeyebilecek olduğu iddia ediliyor.

Bugün ortaya atılan iddialarda ise kripto para borsasının bir sonraki adımda Kanada’da “kredi verme” özelliğini uygulamaya başlayabileceği, ancak küresel bankaların bu duruma karşı çıkabileceği öne sürüldü.

Bankaların yerini alma girişimi olarak görülen bu durumun özellikle de yakın zamanda çok fazla tepki çekebileceği, ABD hükümetini de harekete geçirebileceği iddia edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu