Haberler

Coinbit Borsasına Şok Suçlama: 84 Milyon Dolarlık Vurgun!

Güney Kore affetmiyor!

Güney Kore merkezli haber kaynağı Newspim’e göre, Seul’deki polis güçleri, Coinbit isimli kripto para borsasının yöneticisi ve iki çalışanının piyasa manipülasyonu yaptıklarını tespit etti. Güney Koreli yetkililer hemen harekete geçerken 2019 ve 2020 yılları arasında piyasanın 3 kişi tarafından manipüle edildiği ve bunun sonucunda 84 milyon dolarlık bir ‘vurgun’ yapıldığını tespit ettiler.

Güney Kore güvenlik güçleri 3 kişinin piyasada işlemler yaptıklarını ve bu işlemler sonucunda piyasa hacmini yükselttiklerini ve ardından düşürdüklerini ve bunları yaparken ‘hayalet hesap’ kullandıklarını açıkladı.

26 Ağustos 2020 tarihinde Coinbit ofisinin arandığı da bugün ortaya çıkmış ve doğrulanmış oldu. Seul’deki yetkililerin onayıyla polis güçlerinin Ağustos ayında olayla ilgili olarak Coinbit’in merkez ofisinde inceleme yaptıkları açıklandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu