Haberler

Coincheck: Hacklendik!

Japonya merkezli kripto para birimi borsası Coincheck bir açıklama yaptı.

Japonya merkezli kripto para birimi borsası Coincheck tarafından bir açıklama yapılarak borsanın hacklendiği doğrulandı. Yapılan açıklamada, kripto para birimi borsasının alan adı kayıt hizmetine yetkisiz siber saldırganların erişim sağladığı ve buradan 200 müşterinin kişisel bilgilerinin siber saldırganlar tarafından çalındığı açıklandı. Bu konuda 200 müşterinin etkilendiği yönünde tahminleri olduğunu açıklayan Coincheck, “200 müşterinin mail ve benzer kişisel bilgileri yetkisiz kişilerin alan adı kayıt hizmeti sistemine erişmesi sonucunda çalındığını üzülerek doğruluyoruz, hemen harekete geçtik” denildi.

Coincheck’in hacklenmesinden hemen sonra herhangi bir kripto paranın çalınıp çalınmadığı hakkında açıklama yapılmazken, özellikle de bu siber saldırı dolayısı ile bazı müşterilerin Coincheck borsasından çıkmaya başladıkları, bunun yerine farklı kripto para borsalarına aktarım yaptığı öğrenildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu