blank
Haberler

Coincheck Popüler Kripto Paraları Sisteminden Kaldırdı

Dünyanın en büyük kripto para yatırım borsalarından birisi olarak dikkat çeken Coincheck, üç popüler kripto parayı sisteminden çıkardı. Binance sonrasında ortaya çıkan birçok farklı alternatif kısa süre içerisinde adından söz ettirdi. Türkiye’de BTCTurk bunlardan birisi. Dünya geneline hizmet sunan bir diğer sistem ise Coincheck olarak biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte üç önemli kripto para sisteminin kaldırıldığı açıklandı. Monero, Dash ve ZCash bundan sonraki süreçte şirketin kripto para borsasında yer almayacak. Alım ve satım işlemleri bundan sonraki süreçte sistem üyelerine kapalı olacak.

Sebep: Son Hack Saldırısında Çalınan 500 Milyon NEM

Sisteme geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir hacker saldırısı yapıldı. Dünyanın en iyi sunucularına dahi sahip olsanız ister istemez bir güvenlik açığı ortaya çıkabilir. Dolayısı ile şirket, bundan muzdarip olanların başında geldi ve 500 Milyon NEM çaldırarak çok ciddi zarara girdi.

Monero, Dash ve ZCash gibi kripto birimleri, zaman içerisinde hack almaya çok müsait olduğundan dolayı şirket önlem alma kararı aldı. Aldıkları önlem ise yatırım sistemlerinden bu para birimlerini tamamen çıkarmak oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu