Kripto HaberleriHaberlerCoinMarketCap Üzerinde Listelenen Kripto Para Sayısı Kritik Değeri Aştı!

CoinMarketCap Üzerinde Listelenen Kripto Para Sayısı Kritik Değeri Aştı!

Takip et

Kripto para piyasası 2022 yılında %50’nin üzerinde değer kaybetti, ancak piyasaya çıkan dijital para birimlerinin sayısı artmaya devam ederek yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Kripto Para Sayısı 2022 Yılında Yüzde 23 Arttı

26 Haziran itibariyle CoinMarketCap tarafından takip edilen kripto para birimlerinin sayısı tarihte ilk kez 20.000 sınırını aşarak 20.002’ye ulaştı.

Bununla birlikte 2022 yılında 3.765 yeni coinin piyasaya sürüldüğü bildirildi. Bu da demek oluyor ki 2022 yılında piyasadaki coin çeşidi sayısında %23 artış yaşandı.

Yeni tür coinlerin piyasaya sürülmesine rağmen Bitcoin halen %42’lik piyasa hakimiyetiyle kripto sektörünü domine etmeye devam ediyor.

Kripto sektöründeki coinlerin piyasa hakimiyetini gösteren tablo.

Piyasaya katılan yeni tokenların, mevcut düzeltmeler sonucunda ortaya çıkabilecek olası bir ralliden faydalanmayı umduğu düşünülebilir.

Kripto piyasası 2022 yılının tamamında, kısmi olarak toparlanmalar yaşasa da büyük ölçüde kayıp kaydetti.

Bazı uzmanlar piyasa sürülen yeni altcoinlerin önemli bir kısmının uzun vadede kaybolacaklarını öngörüyor.

Bununla birlikte çok sayıda altcoin yaşanan belirli olaylardan faydalanmak amacıyla piyasaya sürülüyor.

Örneğin milyarder Elon Musk’ın attığı Tweet’ler kripto para piyasasındaki bazı altcoinlere ilham kaynağı oluyor.

İlgili Haber
CoinMarketCap'ten Shiba Inu Topluluğuna Yeşil Işık!

Yetkililer yatırımcıları korumayı amaçladıkça yeni varlıkların ortaya çıkışı da düzenleme tartışmalarını hızlandırıyor. Bu doğrultuda, Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, büyüyen piyasayı düzenlemek için kendi kendini sertifikalandırmayı önermişti.

Hoskinson’a göre, ABD İç Gelir İdaresi (IRS) tarafından da kullanılan benzer bir model kripto para birimlerinin yönetiminde de benimsenebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları