HaberlerKripto Para

Coinrail Saldırısının Ardından Tepkiler Yükseldi

Güney Kore’de bir kripto para birimi borsası olan Coinrail saldırıya uğradı. Saldırılar sonucunda milyonlarca dolarlık kayıp olduğu tahmin edilirken, borsa yetkilileri tarafından konu ile ilgili basın açıklaması yapıldı ancak bu açıklamada ne kadarlık kayıp olduğu konusunda bilgi verilmedi. Bunun ardından borsada yatırımı olan kullanıcılar sistemlere bir süre boyunca siber saldırılar dolayısı ile erişemedi ve borsa bazı kullanıcılar için kullanılamaz hal alarak adeta kendisini kilitledi. Alım ve satım işlemlerine bir süre izin verilmeyen borsada yatırımcılar endişe ve panik içerisinde yanıt beklerken Güney Kore’de bir kripto para birimi borsası olan Coinrail‘den yapılan açıklamada durumun daha sonradan kontrol altına alındığı, kullanıcıların güvenliğini en üst düzeyde sağlamayı sürdürecek oldukları açıkladı.

Birçok Kullanıcı Panikledi

Birçok yatırımcı ve kullanıcının hesap bilgilerinin çalınması ve milyonlarca dolarlık yatırımlarının bir salise içerisinde yok olması endişesi ile borsa sitesinde bulunan yatırımlarını çekmeye çalıştıkları, ancak bunu başaramadıkları belirtildi. Kontrol altına alınan borsanın Bitcoin ile ilgili bir takım güvensizlikleri beraberinde getirdiği ve bunun sonucunda Bitcoin’de ufak ufak düşüşler yaşandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı