Kripto HaberleriBitcoinCoinshares CEO'su: "2022 Yılında Bitcoin Fiyatının Gidişatını FED Belirleyecek!"

Coinshares CEO’su: “2022 Yılında Bitcoin Fiyatının Gidişatını FED Belirleyecek!”

Takip et

Kripto paralar dün başladıkları yükselişlerini bugün FED açıklamalarına kadar devam ettirdi.

FED’den sonra ABD borsalarının düşüş yaşamasıyla beraber geri çekilen BTC fiyatı tekrar 37.000 doların altına geriledi.

Çok sayıda kripto para savunucusu Bitcoin’in uzun vadeli gidişatı ile ilgili kendinden emin gözüküyor. Bu isimler arasında yer alan Cathie Wood, BTC fiyatının 2030 yılı itibariyle 30 milyon dolara ulaşabileceğini iddia etmişti.

Konuyla ilgili olarak, Avrupa’nın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Coinshares’in CEO’su Jean-Marie Mognetti de görüşlerini paylaştı. Mognetti, Bitcoin fiyatındaki düşüş sonrası müşterilerinden gelen tepkileri şöyle ifade etti:

Şirket olarak 2012-2013 yıllarından bu yana kripto para piyasası içerisindeyiz. Bu kadar eski olmamıza rağmen düşüşler bizim için halen acı verici olabiliyor. Düşüşlerin yaşanabileceğini zaman zaman biz de unutabiliyoruz. 2021 yılında çok sayıda yeni müşteriye ulaştık. Bu yeni müşteriler düşüş döngülerine alışık değil ancak 2015-2016 yılından bu yana bizimle olan müşterilerimiz yeni gelenlere bu alanda yol gösteriyor.”

Mognetti, Cathie Wood’un BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağı iddiasını ise şöyle değerlendirdi: “Kripto para piyasası, ABD’li hisse senedi borsalarıyla paralel bir şekilde birkaç aydır kan kaybı yaşıyor. Nasdaq, 2021 yılında elde ettiği tüm büyümesini bir çırpıda kaybetti. Bitcoin ve genel olarak kripto para dünyası %50 değer kaybetti. Bununla birlikte finans dünyası Fed’in kararlarını bekliyor. Cathie Wood, yaptığı açıklamasında cesur ifadelerde bulunmuş ancak sayılar görecelidir bu yüzden bu konuyla ilgili yorum yapmayacağım.”

“2022 Yılında Bitcoin Fiyatını FED’in Uygulayacağı Sıkılaşma Belirler!”

Mognetti, Fed’in sıkılaşmaya gittiği 2022 yılında Bitcoin ve diğer kripto paraların sıçrama yapıp yapamayacağı sorusuna ise şöyle cevap verdi:

Aslında bakılırsa değerlendirilmesi gereken şey, Fed’in sıkılaşmaya gidip gitmeyeceği değil, bu sıkılaşmanın ne derece olacağıdır. Orta vadede BTC’nin buna nasıl bir tepki vereceğini görmek ilginç olacak ancak BTC’nin yukarı yönlü olarak halen potansiyelinin olduğunu düşünüyorum.”

İlgili Haber
FED Kararı Sonrası Bitcoin ve Piyasalardaki İlk Tepkiler!
İlgili Haber
Powell Konuştu Bitcoin'deki Satışlar Arttı! İşte Detaylar...

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları