Altcoin

CoinShares, İki Yeni Altcoin ETP’sini Piyasaya Sürdü

Avrupa'nın önde gelen kripto para varlık yönetim şirketlerinden olan CoinShares, Polkadot (DOT) ve Tezos (XTZ) ETP'lerini duyurdu.

Grayscale sonrasında dünyanın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük kripto para fonu CoinShares, önemli bir adım attı.

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs tarafından paylaşılan açıklamaya göre listelenen ETP’ler arasına iki tane daha eklendi. Polkadot (DOT) ve Tezos (XTZ) yatırımcıları ise müjdeli haberi alanlardan oldu.

Meltem Demirörs de Twitter üzerinden müjdeli haberi paylaştı ve artık Avrupa içerisindeki kurumsal yatırımcılar için DOT ile XTZ odaklı ETP geldiğini aktardı. CoinShares’in Physical Staked Polkadot ETP ve Physical Staked Tezos ETP isimli iki ürünü Almanya’nın Xetra borsasında listelenecek.

Proof-of-Stake odaklı blockchain ağları Polkadot ve Tezos, madencilik yerine validator yöntemine sahip ve kullanıcılar aslında stake ederek ve belirli miktarda tokeni kilit altına alarak madencilik benzeri görev üstleniyor.

CoinShares’in bir anda iki tane Proof-of-Stake odaklı ağın tokenini ETP olarak listelemesi ise bunlara yönelik ilgiliyi ortaya çıkarmakta.

Fiziksel olarak teminat altına alınan kripto para ETP’leri bir hayli önemli ve aslında yatırımcıların normal ETP veya ETF’lere kıyasla gerçek anlamda fon tutmasını sağlıyor.

CoinShares’in bu adımı henüz yatırım açısından iki kripto parayı etkilemiş olamaz durumda olsa da ikisinin de fiyatı yükselişe geçti. Bu yükselişin sebebi ise Federal Rezerv’in faiz kararı sonrasında piyasaların verdiği olumlu tepki olabilir. Kripto para sektörü son 2 saat içerisinde bir anda önemli bir artış elde etti.

İlgili Haber
FED Kararı Sonrası Bitcoin ve Piyasalardaki İlk Tepkiler!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu