Altcoin

Çok Konuşulan Blockchain Projesi, 135 Milyon Dolarlık Fonlama Topladı!

LayerZero, aralarında FTX, a16Z ve Sequoia Capital gibi dev fonların olduğu turda 135 milyon dolar toplamayı başardı.

Son dönemin en çok dikkat çeken projelerinden birisi olan LayerZero, çok büyük yatırım şirketlerinin katıldığı Seri A+ fonlamasından 135 milyon dolar elde etmeyi başardı.

Blockchain ağları arası işbirliği odaklı protokol, Forbes kaynaklarına göre 1 milyar dolarlık değere sahip.

LayerZero, Herkesin İlgisini Çekiyor

Sequoia ortaklarından olan Michelle Bailhe konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Biz sıfır-zincir odaklı bir geleceğe zaten inanıyorduk ancak bunu sağlayacak olan teknoloji biz LayerZero ile tanışana kadar  oldukça yetersizdi. “

Coinbase Ventures, PayPal Ventures, Tiger Global ve Uniswap Labs gibi birçok önemli fonlama şirketi buna katkıda bulundu ve LayerZero kesinlikle son dönemin en önemli projelerinden olacak gibi gözüküyor.

Stargate üzerinde kullanıma sunulan LayerZero, kullanıcıların Ethereum, Avalanche, Polygon, BSC, Fantom, Arbitrum ve Optimism gibi başka ağlar arasında token alıp satabilmesini sağlıyor. Projenin önümüzdeki haftalarda ise Solana ve Terra ağlarına da radarına ekleyeceği belirtiliyor.

Protokol, likidite elde etmek için Stargate üzerindeki token arzının %10’unu ise açık arttırma ile satacağını bu ayın başlarında açıklamıştı.

Stargate’in arkasındaki ekip ise son dönemin en çok konuşulacak ekiplerinden birisi olmaya aday gibi gözüküyor. Özellikle son dönemde yaşanan ağlar arası transfer furyası ve Ronin köprüsündeki 600 milyon dolarlık hack olayı, kesinlikle Stargate ve LayerZero Labs ekibine yönelik ilgiyi daha da arttırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu