HaberlerKripto Para

Çöktü Bitti Denildi Ama Kripto Paralarla İlgili Şaşırtıcı Açıklama!

Kripto para birimleri ile ilgili beklenmedik bir açıklama daha.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kripto para birimleri hakkında bugün açıklama yaptı. Açıklamalarında, ülkede artık kullanımı büyük oranda azalan ve enflasyon ile ekonomi üzerinde hiçbir faydası olmadığı bir kez daha kesinleşen Petro’yu tek seçenek olarak görmeyen Maduro, “kripto para birimleri yaptırımlarla mücadele için rol oynayacak” dedi.

Bu açıklamalar özellikle Venezuela’da “kripto para birimleri ve de özellikle Petro bitti, bu projeler artık çöktü. Ekonominin kurtarılması ve yaptırımlardan kurtulabilmek kripto para birimleri ile mümkün olamayacak!” tartışmalarının arttığı bu dönemde yapıldı.

Tek Odak Petro Değil!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun özellikle ülkede tek odak noktası olarak Petro’yu görmekten vazgeçtiği, özellikle de son dönemde kripto para birimlerini kullanarak Kuzey Kore’de olduğu gibi yaptırımları az da olsa delebilmeyi deneme yönünde isteği olduğuna işaret ediyor.

*Venezuela, ABD yaptırımlarından sonra büyük oranda çöküş yaşarken ülkede pirinç ve benzer gıda malzemelerine erişim bile çok sınırlı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu