Haberler

Colorado Eyaleti’nde 4 ICO Projesi Sonlandı!

ICO projelerine savaş açıldı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Colorado Eyaleti (SEC-Denetim) yetkilisince yapılan resmi açıklamada eyalet içerisinde aktif proje halinde olan 4 ICO’nun yapılan denetimler sonrasında sonlandırıldığı açıklandı. Yetkili, ICO projelerinin faaliyetlerinin doğru olmasına rağmen güvenlik konularında problemler olması ve gerekli izinleri karşılamıyor olmaları dolayısı ile 4 ICO projesinin durdurulduğunu açıkladı. Güney Kore’nin ve Çin’in yasaklar listesinde birinci sıranın da ismi olan ICO’lar tüm dünyada bir tehdit olarak algılanıyor ve önlemler alınması isteniyor.

Yasal olarak alınacak önlemler arasında sadece tümünü engellemek tek seçenek iken, 2. bir seçenek ise ICO projelerinin sıkı ve sürekli olarak denetlenmesi, mevcut kuralları karşılamayan ICO projelerinin kapatılması ile olabilecek olduğuna inanılıyor.

Gerald Rome Global Pay Net, Cred, CrowdShare Mining ve CyberSmart Coin Invest şirketleri hakkında durdurma kararı alan eyaletin SEC yetkilisi, durumu merkeze bildirdi. Merkez tarafından 4 ICO projesinin durdurulması konusunda olumlu olarak yanıt alan yetkililer SEC ile ortak olarak projeleri durdurdu. ABD’de Rusya ve Asya merkezli ICO’lar sürekli denetim altında tutuluyor ve güvenlik önlemleri alınıyor.

Kaynak: Coindesk

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu