HaberlerKripto Para

Compound Yükselişe Devam Ediyor

Compound üzerindeki kilitli kripto para değeri 1 milyar dolara ulaştı.

Birçok DeFi protokolü gibi Ethereum üzerine kurulmuş bir sistem olan ve eski bir ekonomist olan Robert Leshner tarafından geliştirilen Compound, elde ettiği büyük yükselişle göz doldurmaya devam ediyor.

20 Haziran itibarı ile 2 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak yüzde 250’lik bir yükseliş kaydeden Compound’un COMP tokenı piyasaya henüz çıkmış olmasına rağmen güçlü bir ivme kaydetmişti.

İlgili Haber
Bu Altcoin Rekor Bir Yükselişle Bitcoin'i Geride Bıraktı!

Borç alanların kripto kazanımlarını protokole kilitleyerek kredi almaları ve borç verenlerin ise kredi vermeleri mantığı üzerine kurulmuş olan Compound’un yerel tokenları bundan kısa bir süre öncesine kadar çoğu kripto yatırımcısı tarafından bilinmiyordu. Oysa Compound Finance kısa bir sürede yükselişe geçerek -genel olarak BAT, Ethereum ve USDC’den oluştuğu bilinen- 1 milyar dolarlık kilitli kripto para değeriyle sektörün hızla yükselen yıldızı haline geldi.

Compound CEO’su Robert Leshner söz konusu büyüme ve genişlemenin süreceğini belirtti. Projedeki 1 milyar dolarlık değer basit bir dille kullanıcılar tarafından ödünç alınabilecek 1 milyar dolarlık kripto paranın protokolde tutulduğu şeklinde ifade edilebilir ve bu güçlü yükseliş yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Bazıları bunun gelip geçici bir yükseliş olduğunu ifade etse de Compound’un göz ardı edilemez bir başarı sağladığı yadsınamaz bir gerçek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu