Haberler

Corona Virüs Türkiye’yi Korkuttu: Borsalardaki Paralar Bankalara Aktarıldı

Borsalarda nakit olarak para tutan ve herhangi bir kripto para düşüşünde alım yapmak isteyen yatırımcılar borsalarda sabit duran paralarını bankalara aktardı.

Kripto para birimi yatırımcısı kişiler bu dönemde corona virüsüne bağlı nedenler dolayısı ile kripto para birimi borsalarındaki nakit duran paralarını bankaya aktarma kararı aldılar. Kısa süre içerisinde beklenmedik düzeyde tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını, ciddi bir tehdit oluştururken özellikle de gelecek günlerde vaka sayısının daha fazla artabilecek olduğunu düşünüyor.

Bitcoin varlıklarını satan çok sayıda yatırımcı ise bankalara aktardığı paralarını olası bir kaçış durumu veya olası bir sokağa çıkma yasağı durumuna karşı çekerek evlerinde kasalarda ve belirli noktalarda tutmaya başladıklarını açıkladılar.

Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının paniklediği görülürken, yatırımcıların altın alımı konusunda da dikkatli davrandıkları ve altına temas etmemek için altın alımının da bazı kişiler tarafından banka hesapları üzerinden yapıldığı belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu