BlockchainHaberler

Corona Virüsünden Etkilenmeyen Sektörler: Alışveriş, Gıda, Hijyen, Blockchain Sektörü

Corona virüsünden bazı sektörler olumlu etkilendi ve milyarlarca dolar kazandılar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünün etkisi her geçen saat daha fazla artıyor. Başkan Trump yönetimi trilyon dolarlık yeni yardım paketlerini onaylarken, Avrupa ekonomisi de her geçen saat daha fazla para kaybediyor. Almanya Başbakanı Merkel, ülkesinde kimsenin ekonomik problem yaşamayacağını açıklasa bile Almanya ekonomisi borçlanma yoluna gidecek ve bunun sonucu olarak ise uzun vadede olmasa bile kısa vadede Almanya ekonomisinde büyüme rakamları negatif etkilenecek.

Amerikan ekonomisi resesyona girmeye hazırlandığı iddiaları ile çalkalanırken, Başkan Donald Trump yönetiminin eyaletlere yardımları hızlandırma, daha fazla maske ve diğer tıbbi ürünleri gönderme kararının yine ekonomiye milyarlarca dolar değerinde zarar yaşatması bekleniyor.

Amerikan e-ticaret şirketlerinin satışlarında büyük oranlarda artışlar yaşandığı, özellikle de evden çıkmayan Amerikan vatandaşlarının taleplerinin başında internetten siparişlerin geldiği belirtiliyor.

Washington, D.C.’de bir süredir kriz ilan edilmiş durumda olsa bile kısa sürede Başkan Donald Trump yönetiminin daha sert, daha fazla adım atması gerekiyor. Aksi halde Amerikan vatandaşlarının corona virüsünün etkisinden kurtulmasının çok uzun süreç alabileceğinden söz edilmekte.

ABD’li İlaç şirketleri trilyon dolar kazanabilir

ABD’li ilaç şirketlerinin corona virüsünün aşısı ve tedavisini bulabileceğine inanılırken, bunun olması durumunda Amerikan ekonomisinin yine rekorlar kırabileceğinden söz ediliyor.

Aynı zamanda ABD’li şirketlerin bir bölümünün bu dönemde herhangi bir değer kaybı yaşamadığı, ilaç şirketlerinin bazılarının değerinde daha fazla artışlar yaşandığından söz edilmekte.

Blockchain sektörü az etkilendi

Blockchain sektörü bu salgın döneminde neredeyse hiç zarar görmeyenlerden oldu. Tedarik zinciri açısından Blockchain konusunun önemine bazı şirketler daha fazla değer vermeye başlarken, bazıları da bu dönemde maske gibi ürünlerin blokzincir sayesinde kontrol edilseydi sorunların daha az olacağına inandığını ifade ettiler.

Bir yandan ise etkilenmeyen sektörlerden bir tanesi olarak kuru gıda ve tuvalet kağıdı ile su sektörü oldu. Su ve tuvalet kağıdına rekor düzeyde talep gösterilirken, kuru gıdaya gelen talep %40’ın üzerinde artış oldu. Türkiye’de de bu talebin %30 ve üzerinde arttığı hususunda açıklama yapılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu