BitcoinHaberler

Coronavirüs Aşısından Gelecek Kötü Haberler Bitcoin’i Rekora Götürebilir

Bitcoin, küresel panik hali arttığında yükseliş yönünde hareket ediyor.

Küresel panik hali ne kadar fazla olursa Bitcoin’de bir o kadar yüksek fiyat seviyelerinden alıcı arıyor. ABD’den gelen haberler kadar Bitcoin fiyatını yakından etkileyen unsurlar arasında tüm dünyayı ilgilendiren konular bulunuyor. 2020 yılında coronavirüs kripto para birimlerini yakından etkiledi ve yatırımcılar küresel piyasalardaki yaşanan endişe nedeniyle yatırımlarını altın, döviz ve Bitcoin’den yana kullandılar.

Çok sayıda insan olası savaş durumu ve bankaların iflası durumlarına karşı servetlerinin bir bölümünü Bitcoin’e orta-uzun vadeli yatırmayı uygun buldu ve bu da Bitcoin fiyatının yükselmesine yol açtı.

Aşıdan Gelecek Kötü Haber Fiyatı Hiç Beklenmedik Seviyelere Fırlatabilir!

Analistler, son dönemde coronavirüs aşısından gelen olumlu haberlerin Bitcoin fiyatında düşüşe neden olabileceğini belirtiyor. Ancak coronavirüs aşısı ile ilgili haberler henüz kısıtlı ve halka uygulama aşamasına geçilmeye başlandı.

2021 yılında coronavirüs aşısının etkisi konusunda ortaya çıkacak gelişmeler olumsuz olursa Bitcoin’in tarihi zirvelerini arka arkaya kırabileceğini belirten analistler, “virüsün mutasyon geçirip aşının etkisiz olması, mutasyon olsun olmasın aşının yeterli koruma sağlamaması ve kısa vadeli koruma sağlaması durumunda Bitcoin tarihinin en güçlü rekorlarını arka arkaya kırabilir” diyor.

Aşıdan iyi sonuçlar gelmesi beklenirken, olumsuz sonuç durumunda küresel panik halinin zirvesine yükselebileceği, borsaların tarihin en güçlü çöküşlerini yaşayabileceğine dair tahminler bulunuyor. Umutlar aşıdan iyi haberler gelmesinden yana ve yatırımcılar kaybetme uğruna aşının başarılı olmasını umuyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu