Kripto HaberleriHaberlerCOVID-19 2. Dalgası Bazı Ülkelerde Bitcoin'e İlgiyi Artırabilir!

COVID-19 2. Dalgası Bazı Ülkelerde Bitcoin’e İlgiyi Artırabilir!

Takip et

Hükümetlerin elleri kolları bağlı olarak hareket ederken, özellikle bu dönemde COVID-19 vakalarının yeniden artmaya başlaması soru işaretlerine sebep oluyor. Çok sayıda kripto para yatırımcısı ise yakın zamanda neler olacağı ve 2. dalganın gelmesi halinde ekonomilerin nasıl bir krizle karşıya karşıya kalacağı soru işaretine sebep olurken, özellikle de COVID-19 2. dalgasının ekonomileri yıkıp geçebileceği, milyonlarca vakanın ülkeleri kapanmaya itebileceği görüşü yayılmakta.

Sonbahar aylarında yaşanması beklenen COVID-19 2. dalgasının neden olarak ise virüsün daha da güçlenmesi ve üst solunum yolu hastalıklarının fazla olmasına bağlı olarak vakaların doğru tespit edilmesinin çok daha zor olması ve daha fazla sayıda insanın birbiri ile iç içe olabileceği sebep olarak gösterilmekte.

Bu durumda özellikle de kripto para birimlerinin 30 yaş ve altı kişiler dahil olmak üzere herkesin daha fazla sayıda ilgisini çekecek olduğu, özellikle kısa vadeli beklentilerin bu konuda olumlu olmasa da sonbaharda çok ciddi vaka artışı durumunda kripto paraların altının yerini alarak güvenilir yatırımlar arasında yer alabileceğinden söz edilmeye başlanmış durumda.

Bunun sebebi olarak 2. dalga durumunda bazı gelişmeye devam eden demokratik konularda geride kalmış olan ülkelerin altın ve diğer banka varlıklarına belirli süreler ile el koyması, para akışını kısıtlaması ve ayarlaması gibi durumların ön ayak olacağı gösteriliyor. Henüz 2. dalganın kesin olarak gelip gelmeyeceği belirsiz olsa da gelirse kripto para yatırımcılarının negatif değil pozitif yönde etkilenmesi beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları