HaberlerKripto Para

COVID-19 Hatırlattı: Temassız Ödemeler Ve Kripto Paraların Önemi

ABD başta olmak üzere tüm dünyada temassız ödemeler giderek daha yaygın hale geliyor.

Washington’dan Pekin’e kadar tüm dünyada ülke yönetimleri özellikle temassız ödemeler konusunda adım atılmasını destekliyor. Pekin yönetimi, dijital ödemeler konusuna çok büyük önem verdiğini her fırsatta belli ederken, özellikle dijital para birimlerinin gelecekte insanlar için tek seçenek olabileceği bile tartışmalara konu oluyor.

COVID-19 döneminde temassız ödemelerin önemi giderek daha fazla artarken, özellikle de Türkiye gibi ülkelerde de tarihin en büyük rekorları kısa süre içerisinde kırıldı. Çok sayıda insan temassız ödemeler ve dijital ödemeler yaparken, kripto paraların kullanımında da ödemeler alanında büyük artışlar yaşandığı tahmin ediliyor.

Dijital ve temassız ödemelerin COVID-19 döneminde önemine değinecek olursak;

  • COVID-19 bulaşı riskinin azalması
  • Daha kısa süre içerisinde ödeme işleminin tamamlanması
  • Daha hijyenik olması
  • Kart şifresinin çalınmasının engellenmesi

Gibi oldukça etkili konulardan dolayı temassız ve dijital ödemelerin önemi hissediliyor. Çok yakın olmayan bir gelecekte kripto paraların yaygınlaşması ve kart halinde cebimize girebilmesi durumunda da çok daha yaygın bir ödeme ağı oluşabileceği öngörüsü mevcut.

Dijital ödemelerin artması özellikle de fiziksel mağazalarda sıra beklenmesinin önüne geçtiği gibi, aynı zamanda kripto para birimlerinin gelecekte daha fazla kullanılmaya başlaması sayesinde bu tür temas etmeden yapılan ödeme araçlarına daha fazla rağbet olabilir.

COVID-19 döneminde tüm dünyada temassız ve dijital ödeme rekorlarını kıran bankalar, özellikle bu sebeple limitleri yükselttiler ve QR kodu ile para çekme gibi işlemlere kolaylık ve ekstra güncellemeler sağladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu