Haberler

Craig Wright’ın Bir Söylediği Daha Tutmadı!

Aldığı 500.000 Bitcoin cezasına rağmen bu cezayı geri ödemeyecek olduğunu açıklayan ve kendisinin direkt olarak olmasa bile dolaylı yoldan Satoshi Nakamoto olduğunu ifade eden Craig Wright kripto para camiasının en fazla 'yalan söyleyen isimleri' listesinin başında yer alıyor.

Satoshi Nakamoto olduğunu ve ısrarla bunu kanıtlayacak olduğu açıklamaları ile gündeme gelen Craig Wright bugünlerde zor günler yaşamaya başladı ve görünüşe göre köşeye sıkıştı. Bugünkü haber aslında bu olan bitenlerle ilgili olmasa da bunlara da değinecek. 2018 yılında Bitcoin ve Litecoin’in 2019’da yok olacağını ve bir daha asla geri dönemeyecek şekilde piyasadan silinerek geri döndürülemeyecek sorunlarla karşı karşıya kalacağını açıklayan Craig Wright’ın bu tahmini de asla doğru çıkmadı ve bir kez daha yanıldığı ortaya çıktı. Bitcoin ve Litecoin ile birlikte Ethereum gibi kripto para birimleri en çok talep alan ve alım satımlarının yapıldığı kripto para birimleri sıralamasında yer alıyor.

Craig Wright, bu konuda kendisinin yanıldığını bir kez daha kabul etmek zorunda kalırken, yatırımcılar ise bugün sosyal medya üzerinden ünlü isme tepki gösterdi ve bazı yatırımcılar ‘artık bu yalanlarına bir son ver, seni zaten takip etmiyoruz ama artık bu tür yalanlarla dikkat çekmenin zamanı değil!’ sözleriyle tepkilerini gösterdi.

Kripto para camiasında çok fazla açıklama yapan isimler arasında Craig Wright ilk 5 arasında yer alabilecek durumda. Söyledikleri arasında doğru olanlar olabildiği gibi kendisini özellikle ısrarla Satoshi Nakamoto olarak göstermesi ve bunu bir türlü kanıtlayamaması sonrasında kendisinin Satoshi Nakamoto olmadığını dolaylı olarak açıklamasından dolayı daha fazla tepki çekti.

Gerçek Satoshi Nakamoto’nun bugün 500.000 BTC’den çok daha fazla parasının olduğu ve kripto para camiasından istediği zaman para kazanabilecek bir isim olduğu öngörülüyor. Craig Wright ise kendisinin Satoshi Nakamoto olmadığını ve artık hayal dünyasından mecburen çıkması gerektiğini anlamış olan bir isim olarak tarihte yerini alacak gibi görünüyor.

Zira bugüne kadar çok fazla isim yalan ve doğru olmayan tahminler ve açıklamalarla gündeme geldi ancak hiçbirisi kendisinin kripto para birimi Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin yaratıcısı olduğunu bu kadar fazla ısrarla iddia etmediler. Wright’ın bu konuda kendisinin sürekli yaratıcı olarak ifade etmesi ve daha sonra ceza aldıktan sonra 500.000 BTC vermeyeceğini ve dolaylı olarak kripto para birimlerinin yaratıcısı olmadığını ifade ediyor olması piyasada adının kötü anılmasına sebep oldu.

Yalan söyleyenlere piyasa İtimat etmiyor

Kripto para camiasında bundan 1.5 yıl öncesine kadar bol keseden ‘atanlar’ çok daha fazla ilgi görüyor, bu sayede bol bol fiyat tahmininde bulunanlar keselerini doldurmaya devam ediyorlardı. Bugün ise artık kripto para camiası daha fazla gelişti ve yatırımcıların bilgi seviyesi bir o kadar arttı. Özellikle tarafsız kripto para haberleri sitelerinin sayısının gün geçtikçe daha fazla artması ve de özellikle kripto para konusunda bilgilendirmeler söz konusu olmaya başladığından yalan ve güven vermeyen açıklamalara artık kripto para camiası itimat etmiyor.

*Bu içerikte yer alan bazı bölümler görüş içeriği olup görüş içerikleri Bitcoinsistemi.com’un görüşünü yansıtmıyor olabilir. Görüş içerikleri yazarın kendi görüşü olabileceği gibi sektörün gerçeklerini de yansıtıyor olabilir. 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu