Haberler

Crypto For Venezuela’dan Açıklama: 260 Dolar Aldık Ve Bağış Yaptık

Venezuela'da kıtlık sürerken olumlu gelişmelerde yaşanıyor.

Crypto For Venezuela adındaki bir oluşum ülke ekonomisinin bitik durumda olduğu Venezuela’da dış dünyadan yardım talep ediyor ve yapılan yardımların Bitcoin ile ödenmesinde sakınca görmüyor. Bitcoin ile bağış toplama oluşumu olarak ortaya çıkan Crypto For Venezuela, kripto paraların kullanımının arttığını ve Venezuela’da çocuklara yardım yapmak için bağışlara ihtiyaç duyduklarını belirterek, kendilerine yapılacak her bağış sonrasında çocuklara yönelik olarak okul için gerekli olan malzeme ve edevatların alındığını, çocukların kıyafetlerinin alındığını ifade ediyor.

Crypto For Venezuela, bugüne kadar 260 dolarlık bağış sonrasında kendilerinin 500’den daha fazla çocuğu mutlu ederek eksiklerini aldıklarını ve çocuklara teslim ettiklerini açıkladı. Ülkede, neredeyse her ailenin paraya ihtiyacı var ve her aile büyük zorluklar altında yaşamak zorunda. Binlerce Venezuela vatandaşı ülkede yaşanan kıtlığı görüp yabancı ülkelere kaçarken, kaçtıkları yabancı ülkelerde rahat bir hayat sürmeye ve çalışarak yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor.

Merkez Bankası Petro Çalışmaları Düzenliyor

Henüz ülkede kripto paraların kullanılmasına izin veren Nicolas Maduro, devlet başkanlığı görevini bırakmayı kendi isteği ile asla düşünmüyor. Ülke ekonomisinin bu halde olmasının sebebini ABD’nin yaptırımlarından dolayı olduğunu belirten Maduro, aksine ABD’ye karşı hareket etmeye devam edecek olduklarını ve ülke ekonomisini kurtarmak için Petro ismini verdiği ”Petrol ülkesi Venezuela” anlamına da geldiği iddia edilen kripto para biriminin ülkeyi kurtaracak, ülkenin gelecekte daha iyi ekonomiye sahip olacak olduğunu iddia ediyor.

Dash çalıntısı olduğu iddia edilen Petro’yu sadece sertifika olarak dağıtan Merkez Bankası ise kripto paraların kullanılmasında sakınca görmezken, sadece Petro kullanımının olması için de ayrı bir çaba harcıyor. Ülke vatandaşlarının büyük bir kısmı hiperenflasyon dolayısı ile yaşadıkları zorluğu tek sözle ”imkansız” olarak tanımlayarak kendi yaşam şartlarının çok zor olduğunu ve her gün binlerce insanın sağlık sorunları, açlık ve çeşitli hijyen sorunlarından ötürü yaşamlarını kaybettiğini belirtiyor. Ülkede hastaneler ilaç sıkıntısı, serum ve benzeri en basit tıp ürünlerini bile bulamazken, hükümete yönelik olarak tepkiler her gün daha fazla artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu