Haberler

‘Cryptopia Borsası Hackerların Saldırısına Uğradı’ İddiası

Cryptopia yine hacklendi iddiası!

Yeni Zelanda’daki kripto para yatırımcılarının en fazla kullandıkları kripto para borsalarından birisi olan Cryptopia hakkında yeniden hacklendiği iddia edildi. Bir süredir Cryptopia.co.nz internet sitesine erişimin kapalı olduğu ve hesaplara erişime bile izin verilmediğini açıklayan Cryptopia yatırımcıları, siber saldırı olayının yine tekrar etmiş olabilecek olduğunu ve borsanın bu nedenden dolayı kapalı olabilecek olduğunu iddia etti.

Cryptopia borsasının alınması gereken önlemler kapsamında 2019 yılı başında siber saldırılara uğraması ile beraber güvenlik önlemlerini 1 ay kadar bir sürede aldığı ve bundan sonra açıldığı biliniyordu. Yatırımcılara 1 ay kadar iyi ve tam hizmet sunamayan Cryptopia borsasının 48 saattir kapalı kalması ise yatırımcıları bu sefer ‘canından bezdirdi’.

Kripto para borsası yöneticileri veya basın sözcülüğünden herhangi bir ufak açıklamanın bile yapılmaması daha büyük tepki çekti. Bazı Cryptopia borsasında hesap sahibi olan yatırımcılar Yeni Zelanda hükümetinin neden durduğunu ve neden dolayı bu güvenlik sorunları iddia edilen kripto para borsasına karşı müdahale etmediğini sordu. Ancak Yeni Zelanda hükümetindende bunca süredir herhangi bir denetim veya benzer bir çalışma yapılmadığı ve yapılmasının düşünülmediği açıkça bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu