bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerCryptopia: Paralar İade Edilmeyebilir - Kullanıcılar: Hapiste Keyifli Duş Alırsınız

Cryptopia: Paralar İade Edilmeyebilir – Kullanıcılar: Hapiste Keyifli Duş Alırsınız

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cryptopia kripto para borsasının bugün basın açıklamaları sosyal medyada tepki üzerine tepki çekti. Kripto para birimlerinin değerinin düştüğü son zamanlarda kripto para birimleri yatırımlarına asla ulaşamadıklarını açıklayan Yeni Zelanda merkezli 2. kez hacklenen Cryptopia isimli altcoin odaklı kripto para borsasının açıklamaları ile çok fazla tepki çekti.

Cryptopia geçtiğimiz 10 gün kadar bir süreden önce hacklenmiş  ve Ocak 2019’da hacklenmesinin ardından bu hack vakası 2. olmuştu. Açıkça görünen Cryptopia isimli kripto para borsasının yöneticilerinin suçlu oldukları ve kripto para borsasını korumak için aldıkları önlemlerin iyi olmadığı veya bunun için gerek finansal, gerek ise manevi olarak iş sorumluluğunun bilincinde olmadıkları tepkisine sebep olmuştu.

Açıklamalar tepki çekti

Kripto para birimi borsası Cryptopia tarafından son yapılan açıklamalar işi daha kötü bir noktaya götürdü ve görünüşe göre Yeni Zelanda’nın hapislerine yeni birkaç kişi daha eklenecek ve uzun süre hapiste yatabilecek.

Kripto para borsası yaptığı açıklamada hacklenme olaylarının 2 kez olduktan sonra tüm işlemlerin kapatıldığını ve satış ve alımlara izin verilmediğini açıkladı. Bundan sonra ise kripto para borsası müşterilerin hesaplarına asla erişim hakkının sunulmayacak olduğunu, hiçbir müşterinin hesabına erişemeyecek olduğunu ve kripto para borsasının erişime asla izin vermeyeceği açıklandı.

”Paraların tamamını iade edemeyebiliriz!”

Cryptopia yöneticilerinin açıklamasını yazdık. Bu açıklama Cryptopia borsasının yöneticileri tarafından yapıldı ve kripto para yatırımcılarının hakkı olan, büyük bir emek ve özveri sonucunda kazanarak kripto para borsasına yatırdıkları paranın belirli bir kısmının iade edilemeyebilecek olduğu ve bunun normal olarak karşılanması istendi. Şaka gibi geldi değil mi? Ama maalesef şaka değil. Yeni Zelanda merkezli kripto para borsasının açıklamalar hayret uyandıran cinsten oldu.

Borsa, kripto para yatırımcılarının hesaplarındaki kripto para miktarının ekran görüntüsünün çekilmesine bile izin vermeyebilecek oldukları açıklaması ile endişe yapılmasına sebep oldu. Bazı Cryptopia kripto para borsasını kullanan yatırımcılar, ”bu bize hesaplardaki veriler ile oynayabilecek olduklarını hissettiriyor, umarız bu olmaz” dedi. Bazı kullanıcılar ise ekran görüntüsü çekilmesine bile izin verilmeyeceği açıklamasının ”kötüye kullanım” dışında başka hiçbir nedenden dolayı olmayacak olduğunu iddia etti.

Cryptopia, Yeni Zelanda mahkemelerinin kendilerine süre tanımasını ve yardımcı olmalarını da istedi.

Twitter’da yapılan açıklamalarda ise Cryptopia borsasının yöneticilerinin derhal hapse girmesi istendi ve ömür boyu hapishanede keyifli duşlar almaları açıklandı. Hapisten çıkmamaları konusunda Cryptopia borsasının yöneticilerinin ”bir dakika bile durmadan ve kaçma durumu olmadan” Yeni Zelandalı yargıçların derhal harekete geçmesi istendi.

Biraz içinizin karamsarlık ile kaplandığını hissettik. Ama bununla da sınırlı değil!

Cryptopia yöneticileri borsanın geri ödemeleri ne zaman yapacak olduğunu açıklamadığı gibi kripto para sahiplerine ödemelerin geri iade olarak nasıl yapılacak olduğunu bile açıklamadı. Fiat para olarak mı, yoksa mevcut olarak hesaplarındaki kripto para birimi olarak mı ödeneceği hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

Bu açıklamalar dünyada bir kez daha Mt.Gox gibi örnekleri tekrar hatırlamaya neden oldu. Yatırımcılar, bu ve buna benzer olayların olduğu sürece ve devlet tarafından yasal olarak bunlara karşı denetim sistemi olmadığı sürece bu tür sorunların devam edecek olduğunu açıkladı. Kripto para borsalarının geçmişte buna benzer birçok farklı sorunlarla kullanıcıları baş başa bırakarak yöneticilerinin aradan bir şekilde kendilerini kurtarabildikleri, bunun da kripto para birimlerinin gizli olması sayesinde olabildiği hem iyi hem kötü bir özelliktir.

Yine de sizler en güvenilir kripto para birimi borsaları olan Coinbase ve Binance kripto para borsasından vazgeçmeyin, yerel borsa diye veya daha az komisyon alıyor gibi nedenlerle kripto paralarınızın tamamını riske atmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları