coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizCryptoQuant Analisti: "Bu Seviye Bitcoin İçin Dönüm Noktası! Aşılırsa Yükseliş Devam Edebilir!"

CryptoQuant Analisti: “Bu Seviye Bitcoin İçin Dönüm Noktası! Aşılırsa Yükseliş Devam Edebilir!”

Bitcoin'in güçlü bir yükseliş kaydettiğine dikkat çeken analist, BTC'nin önünde 45.000 dolarlık önemli bir direnç noktası olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin 42.000 dolara kadar giden yükselişiyle yatırımcıları mutlu ederken, CryptoQuant analistinden yeni bir BTC analizi geldi.

Bitcoin’in güçlü bir yükseliş kaydettiğine dikkat çeken analist, BTC’nin önünde önemli bir direnç noktası olduğunu söyledi.

Bu direnç seviyesinin 45.000 dolar olduğunu belirten analist, bu seviyenin sadece teknik bir eşik değil, aynı zamanda Bitcoin sahiplerinin önemli bir kısmı için de büyük önem arz ettiğini ve BTC’nin gidişatı için önemli olduğunu ifade etti.

Zira 45.000 dolarlık bu direnç seviyesi iki ila üç yıl önce Bitcoin’e yatırım yapanların ortalama maliyetine karşılık geliyor.

Bu yatırımcıların yaklaşık iki üç yıldır HODL pozisyonlarını koruduğuna vurgu yapan analist, “bu durum yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli yükselişine inandıklarını gösteriyor.” dedi.

“Bitcoin son zamanlarda 35.000 dolardan yaklaşık 42.000 dolara yükselmesiyle birlikte odak noktası giderek bir sonraki temel direnç seviyesine, yani 45.000 dolara yöneldi.

Bu seviye, yalnızca teknik bir nokta olarak değil, aynı zamanda Bitcoin sahiplerinin önemli bir kesimiyle olan ilgisi nedeniyle de büyük önem taşıyor. Zira 45.000 dolarlık bu direnç seviyesi iki ila üç yıl önce Bitcoin’e yatırım yapanların ortalama maliyetine karşılık geliyor.

Bu yatırımcılar HODL pozisyonlarını korudu ve Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan güçlü inancını ortaya koydu.”

“Yatırımcıların Kararı Bitcoin’in Yönünü Etkileyebilir!”

Bu yatırımcı grubunun orta vadeli yatırımcılar diye anıldığını belirten analist, bu grubun yatırım davranışlarının BTC’nin piyasa eğilimlerini önemli ölçüde etkileyebileceğini söyledi.

Analiste göre bu yatırımcı grubu BTC fiyatı 45.000 dolara yaklaştığında veya bu seviyeyi aştığında elindeki Bitcoin’leri satmayıp pozisyonlarını korumaya devam etmeye karar verirse Bitcoin fiyatında yukarı yönlü önemli hareketler meydana gelebilir.

“Bu yatırımcıların 45.000 dolar seviyesinde alacakları kararlar Bitcoin’in gidişatını önemli ölçüde etkileyebilir.

HODL pozisyonlarını koruyup bu seviye kırılırsa piyasadaki pozitif hava desteklenebilir.

Ancak satmaya karar verirlerse satış baskısına yol açabilir.”

Bitcoin yazım esnasında 41,720 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail