BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

CryptoQuant CEO’su Uyardı! “Bitcoin Kısa Vadede İyi Görünmüyor!”

Bitcoin'de satış baskısı devam edecek mi?

Jackson Hole toplantısı öncesi diğer emtialarla birlikte düşüşte olan Bitcoin’de kayıplar %5’e ulaştı. Bitcoin’deki bu geri çekilme son günlerde güzel ataklar yapan altcoinleri de etkiledi. Bazı altcoinlerdeki kayıplar %20’lere yaklaştı.

Zincir içi verileri analiz eden ve balina hareketlerini önceden tespit ederek yatırımcıları uyarmaya çalışan CryptoQuant’tan da bir uyarı geldi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, “Bitcoin kısa vadede satış yönlü likidite açısından iyi görünmüyor” notunu düşerek bir grafik paylaştı.

Grafik borsalara giren ve çıkan Bitcoin sayılarını tespit ederek satış baskını ölçmemize yardımcı oluyor. Buna göre borsalara giren ve çıkan BTC sayılarının fiyat 47100$ seviyelerindeyken ciddi oranda pozitif bölgeye geçtiğini gözlemliyoruz.

Daha önceki hareketlerden yola çıkarak bunun bir satış baskısı oluşturabileceğini söyleyen CEO, kısa vadedeki düşüşler konusunda uyardı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu