Kripto HaberleriHaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk'a NFT Hediye Etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’a NFT Hediye Etti!

Takip et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile video konferans yöntemi ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada görüşmenin içeriği hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uydu ve uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususlar ele alındı.

Elektrikli otonom araçlar ve dijital ekonomi konularının da konuşulduğu görüşmede, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

Görüşmede, Türkiye’nin yerli elektrikli aracı TOGG’un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımlar da masaya yatırıldı.

Video konferansta, Türkiye’nin SpaceX aracılığıyla ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci de görüşüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin Millî Uzay Programı kapsamında yaptığı diğer çalışmalara da dikkat çekti.”

Cumhurbaşkanlığı dijital dönüşüm ofisi başkanı Ali Taha Koç görüşmeye ilişkin kripto paralarla ilgili de bir gelişme yaşandığını aktardı.

Koç,” Cumhurbaşkanımız Erdoğan; yeni uydumuz Türksat5B’yi uzaya çıkaracak SpaceX ‘in kurucusu Elon Musk ’a, Türksat5A’yı uğurlarken çocuklarımızın çizdiği resimlerden oluşan NFT’yi hediye etti.” dedi.

Erdoğan tarafından Musk’a hediye edilen NFT şu şekilde:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
General

ADAMSIN

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları