Bitcoin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ünlü Bitcoin (BTC) Fanatiği Bukele İle Buluşacak!

Erdoğan ve Bukele, bir toplantıda bir araya gelecek.

Kripto para sektöründe son dönemin en tanınan isimlerinden birisi olmayı başaran El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek.

Bukele ve Erdoğan Buluşuyor

Bizzat Bukele’nin kendisi tarafından paylaşılan tweete bakıldığında toplantının Perşembe günü yapılacağı aktarıldı. Bukele, ülke olarak BTC yatırımı yapması ve Bİtcoin’i meşru para birimi olarak tanıması ile biliniyor ve bu görüşmede kripto para konusunun konuşulması muhtemel.

Özellikle kripto para sektörüne yönelik regülasyonun Türkiye’de neredeyse hazır olması, bu toplantının önemini arttırmakta. Erdoğan kısa süre önce yaptığı bir basın açıklamasında kripto paralarla ilgili regülasyon yasasının hazır olduğunu ve meclise gönderileceğini ifade etti.

Erdoğan’ın bu görüşmesinden sonra da Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından kripto para sektörünün temsilcileri bizzat meclise davet edildi. Bu da regülasyonun elinin kulağında olduğunu göstermekte.

İlgili Haber
Kripto Para Temsilcileri Meclis'te: TBMM'de Neler Oluyor?

Bukele ve Erdoğan arasındaki görüşmenin kripto para yatırımından bunların regülasyonuna ve hatta kripto paraların tedavülde kullanımına kadar farklı konuları kapsaması bekleniyor.

Buna rağmen tabii ki görüşmede kripto paraların hiç konuşulmaması da olası. Perşembe günü ikilinin bir araya geleceği toplantı bu sebeple bir hayli önemli ve toplantıdan kripto para sektörünü ilgilendiren bir sonuç çıkması da yerel piyasaları hareketlendirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kesin satacak


Başa dön tuşu