Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yasaklar Kademeli Olarak Kaldırılıyor!

Washington, Pekin, Tokyo, Ankara ve diğer tüm ülkelerin başkentlerinde yasakların kademeli olarak kaldırılıp kaldırılmayacak olduğu hükümetlerin gündeminde.

İstanbul’da Huber Köşkü’nde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ulusa seslendi. Vatandaşların sakin kalması yönünde telkinlerde bulunan Erdoğan, hükumetinin kendisinin istekleri doğrultusunda uyguladığı yasakların kademeli olarak 3 ay içerisinde aylara göre kaldırılacağını açıkladı. 65+ vatandaşlar ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasaklarının kademeli olarak gevşetileceği ve sağlıkları açısından haftanın 1 günü bu kişilere izin verileceği açıklandı.

Ankara yönetimi, son günlerde coronavirüse bağlı ölümlerin azalmaya başlaması ve buna bağlı etkiler dolayısı ile yasakları kademe kademe kaldırma kararı alırken, özellikle gelecek günlerde uygulanacak olan bu kararların enfekte vaka sayılarına etkisinin nasıl olacağı merak konusu.

11 Mayıs’ta AVM, Kuaför Ve Benzer İş Yerleri Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs 2020 tarihi itibari ile AVM, güzellik salonu ve berber gibi yerlerin açılacak olduğunu, bu yerlere girişlerde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uygun olarak vatandaşların giriş yapabileceklerine değindi.

Erdoğan, AVM’lere girişlerde nasıl kısıtlamalar ya da önlemler alınacak olduğu hakkında bir bilgi vermezken, özellikle vatandaşların berber ve diğer iş yerlerine girişte yüzde 50 kapasite ile alınacak olduklarını, aksi durumda ise kurallara uyulmazsa yasakların tekrar uygulanabilecek olduğunu açıkladı. AVM’lerin açılması uzmanların olumsuz görüşlerine yansırken, özellikle güzellik salonları gibi yerlerin açılmasının ise bu dönemde önemli olduğuna değinildi.

5 Mayıs 2020 tarihi ile birlikte taksilerin tek ve çift plaka uygulamasına son verileceği, taksi duraklarının tam kapasite çalışmaya başlayabilecek olduğunu açıklayan Erdoğan, hafta sonu yasaklarının ise devam edecek olduğuna değindi.

Maske Satışlarına Başlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda vatandaşların bundan sonra devletin ücretsiz verdiği maskelerin dışında maske satışlarının yeniden başlamasına karar verdiklerini açıkladı. Maske satışlarında her maske tipi için belirli bir üst fiyat limiti belirleyeceklerine ve bu fiyatın üzerinde maske satılamayacak olduğuna değinen Erdoğan, vatandaşların belirli yerlerden maske temin edebilecek olduklarını açıkladı.

Öte yandan askeri öğrenci sınavının 14 Haziran’da, YKS’nin ise 27-28 Haziran’da yapılacak olduğu açıklandı. 20 Haziran’da ise LGS sınavının yapılacak olduğu açıklandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu